”Црвено-плави” без пивота савладали Сесвете

Рукометаши Борца савладали су екипу Сесвета резултатом 27:24 у првој од двије утакмице колико ће одиграти до краја текуће седмице са хрватским прволигашем. Други од планирана два дуела игра се сутра у 11 часова, а мјесто одигравања исто као и данас – дворана Борик.

Изабраници Мирка Микића су боље ушли у меч од тима који са клупе предводи бивши репрезентативац Хрватске и европски, свјетски и олимпијски шампион са својом репрезентацијом Давор Доминиковић. На семафору је стајало 4:1 за домаће, међутим стање је пореметила повреда кружног нападача Немање Вучићевића, којем је након једног дуела пукла аркада, послије чега се није враћао у игру.

С обзиром на чињеницу и да је Ђорђе Ђелић био ровит (повреда леђа), због чега није ни наступао против Хрвата, Микић је био приморан на импровизацију, па је ”на црту” слао одређене играче којима то није природна позиција.

Искористили су то гости из Сесвета и у 24. минуту повели резултатом 7:8, а 15 минута прије краја били и у предности од три гола (17:20). Ипак, у посљедњем кварталу Борац је успио да дође до преокрета, прије свега захваљујући одбрани, дозволивши ривалу да до краја сусрета постигне још само четири поготка.

Најефикаснији је у Борчевом табору био Бојан Рађеновић са 11 погодака, док је Вукашин Ракоција постигао 5. У гостујућем табору истакао се Дарко Мршић са четири гола.