Четврта овосезонска побједа: Борац сигуран против Славије

Фудбалери Борца уписали су вечерас четврту побједу у текућој сезони Прве лиге Републике Српске савладавши у дербију шестог кола екипу Славије резултатом 3:0. Црвено-плави су захваљујући овом тријумфу прескочили тим из Источног Сарајева на табели, те су сада другопласирани са 13 бодова, односно једним више од вечерашњег ривала, те утакмицом мање.

Већ у другом минуту наш тим је стигао до вођства: Ђорђе Ћосић је послије дуела на центру терена успио да прослиједи лопту на лијевој страни до Николе Мојовића који центрира у казнени простор гостију, гдје се најбоље сналази Демир Јакуповић који постиже свој трећи гол у прволигашком такмичењу. У деветом минуту ударцем главом је голмана гостију Нину Неџибовића покушао да угрози Саша Кајкут, али је млади чувар мреже “соколова” лопту избацио у корнер, док је у 13. минуту у шеснаестерцу Борца након дуела пао капитен Славије Бојан Регоје, али је пиштаљка судије Зорана Грбића остала нијема.

До краја првог дијела игре, вриједна спомена је још само ситуација из 21. минута када је Борац поново био у одличној шанси да удвостручи предност: Кајкут је упослио Јакуповића чији ударац успијева да неутралише Александар Пушара, да би у наставку акције Милош Жеравица шутирао преко гола.

Већ на старту другог дијела пулени Драгана Бјелице пропустили су да у гол претворе стопостотну шансу и стигну до изједначења: лопту је у поље испуцао голман Неџибовић, иста је прескочила Владана Даниловића и дошла до Немање Пушаре који силовито шутира, али лопту на путу ка голу чувар мреже Борца Марко Саватовић успијева да заустави ногом.

У 52. минуту стигла је казна: Александар Пушара је пред својим голом оборио Жеравицу, фудбалеру гостију је као посљедњем играчу одбране показан црвени картон, досуђен је једанаестерац, а исти је у гол претворио капитен Кајкут. 12 минута касније Александар Радуловић је одличним дриблингом преварио Милана Лаловића и намјестио се на шут, али је Неџибовић сјајно интервенисао и избацио лопту преко гола.

У 86. минуту исти је зауставио лопту на гол-линији након шута Милана Шикањића, док је коначан резултат постављен три минута касније, када је послије центаршута Синише Дујаковића ударцем главом погодио Никола Мојовић.

У наредном колу Борац ће гостовати у Крупи на Врбасу екипи мркоњићке Слободе, док ће прије тога, у сриједу, копља укрстити са екипом Алфа Модриче у утакмици шеснаестине финала Купа БиХ.

БОРАЦ – СЛАВИЈА 3:0 (1:0)

стријелци: 1:0 Јакуповић (2.), 2:0 Кајкут (пенал, 52.), 3:0 Мојовић (89.), стадион: Градски, гледалаца: 500, судија: Зоран Грбић (Приједор), жути картони: Поповић (Борац), црвени картони: Александар Пушара (Славија, 52. минут).

БОРАЦ: Саватовић, Бајић, Јакуповић, Кајкут (од 72. минута Шикањић), Радуловић, Ћосић, Жеравица (од 55. минута Си. Дујаковић), Мојовић, Даниловић, Буразор, Поповић (од 77. минута Чудић). Тренер: Дарко Војводић.

СЛАВИЈА: Неџибовић, Лаловић, Цицовић, Регоје, А. Пушара, Н. Пушара (од 63. минута Радовановић), Бабић, Кокот, Поповац, Шћепановић (од 83. минута Таушан), Арбиња (од 54. минута Жугић). Тренер: Драган Бјелица.