Кошарка

Божић: Хвала публици, поносан сам на своје играче

СКК Борац 1947 поражен је, нажалост, у првој домаћој утакмици у текућој сезони од екипе Младост Bulldogs из Прњавора резултатом 45:50. Наш тим је у првом полувремену за гостом заостајао 18 поена, сјајном игром у трећој дионици дошао до +4, али нажалост није имао снаге да сачува предност до краја и савлада прошле сезоне непоражени тим првенства.

Тренер СКК Борац 1947 Бојан Божић захвалио се бањалучкој публици која је у великом броју дошла у дворану Обилићево да подржи његове изабранике, на које је, како каже, поносан.

Желио бих прије свега да се захвалим нашој публици на великој подршци која нам много значи. Можда је због те подршке и пуне дворане Обилићево нашим играчима било тешко да играју, нарочито прво полувријеме јер нису навикли на такву атмосферу јер немају искуства, али сам сигуран да су у другом полувремену освојили срца наших навијача својом борбеношћу и карактером. Не треба заборавити да су играли против много искуснијег противника који је без пораза био првак Друге лиге запад прошле сезоне. Екипи КК Младост Bulldogs хвала на фер и коректној утакмици и желим им све најбоље у наставку сезоне. Ја сам поносан на своје играче и сигуран сам да ће у наставку првенства напредовати и дати све од себе као и до сада да остваримо што бољи резултат – написао је Божић на свом Facebook профилу.

Већ у сриједу (дворана Обилићево, 18:00) млади тим СКК Борац 1947 укршта копља са Приједором у утакмици трећег кола Купа Републике Српске, док ће наредну лигашку утакмицу одиграти предстојећег викенда против Лијевча у дворани Ненад Баштинац у Александровцу.