Борцу трофеј у Купу Републике Српске – по 14. пут!

Рукометни клуб Борац освојио је, по 14. пут у клупској историји, трофеј у Купу Републике Српске!

Бањалучани су у финалу завршног турнира, играног у Добоју, декласирали домаћина, Слогу, резултатом 26:39, не оставивши му током меча ни грам наде да може да стигне до шестог пехара у овом такмичењу.

Од првог до посљедњег секунда, Микићев тим је био доминантан у свим сегментима, не дозволивши Слоги да запријети у било којем моменту. Бојан Љубишић је ”саградио зид” испред гола (само у првих 30 минута имао је 11 одбрана), а његови саиграчи били изузетно расположени у фази напада, па је већ након првог полувремена предност црвено-плавих била двоцифрена (10:20).

Ништа се није промијенило ни у наставку. Напротив.

Борац не само да је одржао стечену предност, већ ју је, у других 30 минута, и увећао за још три гола, за коначних 26:39 и једну од најлакше уписаних побједа над великим ривалом у новијој историји.

Први стријелац Борца на овом мечу, са шест голова, био је Лука Перић, док су по пет пута прецизни били Немања Миловац и Саша Пуљизовић, који је проглашен за најбољег стријелца финалног турнира.

Код Добојлија, истакли су се Владан Ђурђевић са девет и пет голова.

Нови, 14. трофеј у Купу РС сјајна је најава премијерлигашке сезоне, која стартује 26. септембра, када ће Борац гостовати у Тузли екипи Слободе.

СЛОГА – БОРАЦ 26:39

стадион спортских игара у Добоју, без присуства гледалаца, судије: Обренко Миљковић (Бијељина) и Душко Ристанић (Брчко), делегат: Срђан Јовић (Добој), седмерци: Слога 6 (5), Борац 4 (4), искључења: Слога 6 минута, Борац 8 минута.

СЛОГА: Богдановић (2 одбране), Јунин, Ђурђевић 9, Ристић, Тулендић, Чернов 1, Станковић, Гаврић 1, Миличевић 1, Кнежевић 1, Максимовић 3, Дејановић (4 одбране), Зекић 1, Бубић 5, Мишановић 1, Перовић 3. Тренер: Марио Келентрић.

БОРАЦ: Бера, Перић 6, Пуљизовић 5, Јеремић 1, Ћелић 4, Тодоровић 2, Милићевић 3, Љубишић (11 одбрана, 1 седмерац), Њежић 2, Лукић 3, Кнежевић, Суботић (3 одбране), Вучићевић 3, Тепић 3, Драганић 2, Миловац 5. Тренер: Мирко Микић.