Борцу само бод у Горажду, Ђурђевић из седмерца спријечио пораз

Са врућег гостовања у Горажду рукометаши Борца вратили су се са једним освојеним бодом (27:27).

Одлично су играчи Ирфана Смајлагића почели меч у дворани ”Мирсад Хурић”, дозволивши домаћима, пред којима је тешка борба за опстанак, да постигну само један гол у првих 12 минута (1:4). Предност од три гола имали су и у уводним минутима другог полувремена (12:15), али су на крају морали да спашавају бар један бод – учинио је то, поготком из седмерца, Владан Ђурђевић 20-ак секунди прије краја.

Послије бољег отварања меча од стране Борца, Горажде се ношено препуном двораном пробудило и у 18. минуту, послије минуса од три гола, стигло до минималне предности (6:5).

До одласка на одмор Борац је преокренуо резултат (11:12), потом, рекосмо, поново био три корака испред Горажда, али су домаћи опасно запријетили 12-13 минута прије краја, стигавши до плус два (21:19).

Нашао је Борац начин да се издигне из те ситуације и поготком вечерас најбољег стријелца Недима Хаџића поново дође до вођства (23:24). Горажде је потом три пута било у вођству (25:24, 26:25, 27:26), да би на крају, како смо већ и рекли, Ђурђевић постигао посљедњи гол на овој утакмици.

Имала је екипа Горажда завршни напад, али након што није било ударца на вријеме, са истеком времена је изведен један деветерац након прекршаја, али су домаћи послали лопту високо преко пречке.

Некадашњи пивот Борца Елмир Грађан је у домаћем тиму постигао шест голова, док се истакао и Тарик Жига са пет. Код црвено-плавих, прво име је био већ поменути Хаџић са седам голова, док је Андреј Климаветс уписао шест.

У наредном колу, сљедећег викенда, Борац ће дочекати добојску Слогу, али ће прије тога већ у сриједу (27. март) одмјерити снаге са Извиђачем у реванш утакмици четвртфинала Купа БиХ.

Први меч, игран у Љубушком, завршен је минималном побједом ”скаута” (29:28).