Борцу само бод у дуелу са Вележом

Трећи пут ове сезоне Борац није успио да освоји цијели плијен пред домаћом публиком.

Након пораза од Сарајева (1:3) и Леотара (0:1), црвено-плави су просули бодове и у дуелу са Вележом, са којим су ремизирали резултатом 0:0 у оквиру десете премијерлигашке рунде.

У утакмици у којој су оба тима креирала неколико добрих прилика за гол, прву није искористио Јово Лукић. Нападач нашег тима је изашао у шестом минуту сам испред голмана Вележа Едиса Нанића након што је побјегао чувару, али је шутирао директно у добро постављеног чувара мреже ”рођених”.

Тим Амара Осима реванширао се само два минута касније. Штопер Борца Марко Гајић направио је велику грешку пред својим голом, до лопте је стигао офанзивац ”рођених” Џенан Зајмовић, али је Никола Ћетковић праворемено интервенисао.

Најбољу прилику на мечу Борац није искористио у 15. минуту, када је Недељко Пишчевић послије корнера Горана Закарића погодио стативу, док се на наредни покушај Борца чекало до 37. минута, када је одбрана Вележа ”заборавила” на Александра Војновића који је шутирао главом након једног Закарићевог корнера, али је послао лопту преко гола.

Одмах на старту другог полувремена могао је да се прослави резервиста Вележа Ђорђе Пантелић.

Био је играч гостију у дуелу са Војновићем у шеснаестерцу Борца, завршио на трави, а потом шутирао са земље, али директно у добро постављеног Ћетковића.

Већ помињани Закарић био је протагониста у двије нове опасне ситуације пред голом Вележа, оба пута у 69. минуту. Прво након његовог центаршута Лукић није погодио ударцем главом, да би и сам Закарић закаснио на једну лопту након убачаја Бењамина Татара.

Посљедњу прилику да промијене резултат играчи Борца имали су у трећем од пет минута надокнаде, када је Момчило Мркаић шутирао у гужви, али право у Едиса Нанића.

Осим пропуштених прилика за побједом, Мариновића може да брине и чињеница да је у 28. минуту остао без Дине Ћорића, који је због повреде морао да напусти игру, препустивши мјесто на терену Алену Јуриљу.

Послије непотпуног десетог кола, Борац је на петом мјесту са 14 бодова, а у наредном колу, посљедњем прије двонедјељне паузе, гостоваће екипи Тузла ситија, која је тријумфом над Слогом Меридиан (0:3) избила на прво мјесто премијерлигашке табеле.

БОРАЦ – ВЕЛЕЖ 0:0

стадион: ”Млакве” у Новом Граду, гледалаца: 500, судија: Адмир Мусић (Сарајево), жути картони: Војновић, Нинковић (Борац), Пршеш, Зајмовић, Хаскић, Пантелић (Вележ).

БОРАЦ: Ћетковић, Ћорић (од 28. минута Јуриљ), Гајић, Предраговић (од 88. минута Цвијановић), Војновић, Субић, Лукић (од 69. минута Мркаић), Кулашин, Татар (од 88. минута Попара), Пишчевић, Закарић (од 69. минута Нинковић). Тренер: Винко Мариновић.

ВЕЛЕЖ: Нанић, Звонић, Зељковић, Пршеш (од 90+5. минута Ћосић), Анђушић (од 75. минута Шикало), Овчина, Икић, Халиловић, Зајмовић (од 46. минута Хаскић), Дејановић, Џанковић (од 46. минута Пантелић). Тренер: Амар Осим.