Рукомет

Борцу бод у Високом и јесења титула!

Рукометаши Борца ремизирали су синоћ у Високом са екипом Босне резултатом 24:24 у посљедњем колу јесењег дијела сезоне, те у наставак такмичења улазе као јесењи прваци, уз бод више од другопласиране Грачанице, која је синоћ пред домаћом публиком резултатом 29:25 савладала тузланску Слободу.

Финиш утакмице у дворани ”Младост” у Високом био је изузетно занимљив. Након првих тридесет минута, домаћи су били у предности од шест голова (17:11), али је Борац успио то да анулира те шест секунди прије краја, при резултату 24:24, крене у напад по побједу.

Након тајм-аута, ”црвено-плави” су кренули у атак ка голу Височака, Даничић је кренуо напријед, али га на центру прво фаулирао Мухамед Торомановић, а потом и Лука Карановић.

Судије су досудиле прекршај и искључиле Карановића, али су оцијениле да није било директне опасности по гол Босне, што би значило да морају да досуде седмерац за Борац, па је меч  завршен 24:24 уз бурне протесте гостију због недосуђеног седмерца.

У нашем тиму најефикаснији су били Вукашин Ракоција и Милан Дакић са пет голова, док је на другој страни Лука Карановић постигао седам.

Додајмо да полусезона за Борчеве играче још увијек није готова, с обзиром да их у суботу и недјељу очекује 4. ”Свесрпски куп”, који ће бити одржан на Палама.

Сва три претходна Свесрпска купа припала су рукометашима Војводине из Новог Сада: 2014. године у Теслићу, 2016. године у Новом Саду и 2017. године у Бањалуци.

БОСНА – БОРАЦ 24:24

дворана: КСЦ Младост у Високом, гледалаца: 500, судије: Џемал Чедић и Дино Ђерзић, седмерци: Босна 3 (2), Борац 4 (2), искључења: Босна 10 минута, Борац 10 минута.

БОСНА: Жига, Османхоџић 4, Чабаравдић 1, Бурић 2, С. Сирћо, Е. Сирћо, Торомановић 2, Кесо, Каравдић, Имамагић 4, Карановић 7, Омановић 1, А. Јамаковић, Бабић, Балта 3, Е. Јамаковић. Тренер: Сенад Скопљак.

БОРАЦ: Ракоција 5, Јеремић 2, Лињареш де Соуза 1, Ђурђевић, Тодоровић, Даничић 2, Љубишић, Миљковић 2, Њежић 1, Лукић, Кнежевић, Суботић 1, Вучићевић 2, Рађеновић 3, Ћелић, Дакић 5. Тренер: Мирко Микић.