Борцу бод у Бијељини: Лукић погодио у 86. минуту, црвено-плаве у финишу спасила статива

Борац је губио од Радника до 86. минута, потом је гол за изједначење постигао Јово Лукић на 23. рођендан, а онда је мало недостајало да тај погодак не буде довољан бар за бод!

У претпосљедњем колу јесење полусезоне m:tel Премијер лиге БиХ, Борац је ремизирао резултатом 1:1 са Бијељинцима, који су у два наврата, код 1:0 и 1:1, могли да овјере тријумф.

Бијељинци су у овом дуелу повели у 56. минуту, када је Ђорђе Пантелић матирао у овом дуелу веома несигурног Николу Ћетковића.

Млади чувар мреже катастрофално је реаговао десетак минута након водећег гола домаћих. Јован Мотика се нашао пред голом, било му је потребно мало времена да се намјести на ударац, а онда је, након његовог шута, Александар Војновић избацио лопту са гол-линије.

Ћетковић је поново одрадио лош потез пет минута касније. Једну лопту је предао директно у ноге Дејану Тодорову који је покушао да га лобује, али је послао лопту преко пречке.

Посљедњих 15-ак минута Борац је одиграо са три нападача! На терену су били и Јово Лукић и Панајотис Мораитис и Анте Живковић, а у 86. минуту је први од наведених постигао гол за 1:1.

Послије слабе реакције Самеда Хоџића, грчки интернационалац је спустио лопту за Лукића, а овај поентирао други пут у сезони.

И онда, у 90. минуту, Ђорђе Пантелић је био у сјајној прилици да донесе побједу Раднику…

Нашао се ”очи у очи” са Ћетковићем, већ га савладао, али је лопта погодила стативу…

Борац пред посљедње јесење коло, у којем ће се састати са Слободом (субота, Градски стадион 17:00 часова), заузима четврто мјесто уз 27 бодова.

РАДНИК – БОРАЦ 1:1

стријелци: 1:0 Пантелић (56.), 1:1 Лукић (86.), стадион: Градски у Бијељини, гледалаца: 800, судија: Мирза Казлагић (Цазин), жути картони: Благојевић, Дошло, Попара, Пантелић (Радник), Милојевић (Борац).

РАДНИК: Хоџић, Никић, Сушић (од 85. минута Батар), Васић, Мотика, Благојевић, Ристановић, Дошло (од 46. минута Урошевић), Пантелић (од 90+2. минута Тахрић), Шуберт, Тодоров (од 79. минута Попара). Тренер: Велибор Ђурић.

БОРАЦ: Ћетковић, Кујунџић (од 77. минута Мораитис), Бошњак, Ћорић (од 63. минута Милојевић), Бегић, Молс (од 66. минута Чавић), Војновић, Субић (од 63. минута Живковић), Лукић, Мелег, Кулашин. Тренер: Немања Миљановић.

(борац-спорт, фото: ФК Борац/Никола Кулага)