Рукомет

Борцу бод против Грачанице, Каламанда бриљирао са 13 голова!

Рукометаши Борца ремизирали су са Грачаницом резултатом 26:26 у оквиру 27. кола Премијер лиге БиХ.

Имали су црвено-плави у овом дуелу предност од четири гола (8:4) у 19. минуту, али су потом допустили ривалу да се до одласка на одмор врати у игру (12:12), а онда у 39. минуту да такође дође до плус четири (14:18).

Тргли су се, ипак, домаћи играчи на вријеме и у 49. минуту поготком Огњена Каламанде, који је у овом дуелу постигао чак 13 голова, дошли до минималне предности (21:20). Од тог тренутка, па до краја меча, играло се гол за гол, а након што је Грачаница искористила седмерац за 26:26, Борац је у посљедњи минут ушао са два играча мање.

Није успио да постигне погодак, док је Грачаници за напад преостало пар секунди, али за кратко вријеме гостујући тим није успио да упути ударац.

У наредном колу, Борац ће бити гост ”фењераша” Какња.

(борац-спорт, фото: РК Борац)