Борцу бод на ”Грбавици” на старту Премијер лиге БиХ!

Фудбалери Борца враћају се из Сарајева, са гостовања Жељезничару, са једним освојеним бодом!

У једном од дербија првог кола нове сезоне Премијер лиге БиХ изабраници Бранислава Крунића остали су непоражени у окршају са тимом са Грбавице (0:0) и освојили веома важан бод на психолошком плану пред прву домаћу утакмицу, коју играју сљедеће суботе у 20:30 часова против Звијезде 09, која је на старту нове сезоне декласирана у Угљевику од екипе Тузла City резултатом 1:5.

Цијелим током меча Жељезничар је био бољи ривал и пријетио голу Младена Лучића, док се Борац оријентисао на дефанзиву и тек повремено, из контранапада по освојеној лопти, покушавао је да начини нешто више испред гола на којем је стајао Филип Ерић.

У десетом минуту биљежимо прву стопостотну шансу за домаће. Антонио Павић је центрирао са лијеве стране пронашавши најбољег стријелца Премијер лиге БиХ у прошлој сезони Сулејмана Крпића, али голгетер домаћих ударцем главом шутира поред десне стативе Борчевог гола. Само два минута касније Синиша Стевановић је упутио оштар центаршут са десне стране, а Марко Јовановић на супротној стативи испред Крпића избацује лопту у корнер, да би у 24. минуту Петар Бојо опробао шут из даљине, али сигурни Лучић успијева да избоксује лопту у поље.

Крунићев тим се веома организовано бранио и вребао своју шансу из контранапада, а мало је недостајало да једну такву крунише поготком десет минута прије краја првог дијела, када се Срђан Вујаклија ослободио чувара на половини терена и потом на лијевој страни упослио Ивана Црнова, који је лоб ударцем желио да превари некадашњег голмана Звијезде 09, али је лопта отишла преко пречке.

Након шест минута игре у другом полувремену могла је да се затресе мрежа Борца, али, срећом, није. Слободан ударац је са лијеве стране извео Мехмед Алиспахић, а Марко Мирић у казненом простору неспретно захватио лопту и умало преварио у овом мечу изузетно сигурног Лучића. У 58. и 60. минуту покушао је Зец, али први пут шутира поред гола, а потом након паса Стевановића шутира директно у Борчевог чувара мреже, док се у 62. минуту Младен Веселиновић изборио за позицију на лијевој страни и шутирао, али потом погодио само спољни дио мреже.

Десет минута прије краја Жељезничар је остао са десет играча на терену јер је други жути картон, због прекршаја над Демиром Јакуповићем на центру, добио Бојо. Ипак, и поред бројчаног дефицита, домаћи су били надмоћнији, а веома добру шансу су пропустили у 88. минуту, када је Веселиновић шутирао главом након центаршута Павића, али поново је Лучић био добро постављен.

Како рекосмо, Борац ће у наредном колу дочекати Звијезду 09, док ће Жељезничар до прве ”тројке” покушати да дође на гостовању екипи Младости.

ЖЕЉЕЗНИЧАР – БОРАЦ 0:0

стадион: Грбавица, гледалаца: 6000, судија: Сабрија Топаловић (Зеница), жути картони: Бојо, Алиспахић, помоћни тренер Мемић, Стевановић (Жељезничар), Јаничић, Јовановић (Борац), црвени картон: Петар Бојо (Жељезничар, 80. минут).

ЖЕЉЕЗНИЧАР: Ерић, Стевановић, Павић, Зец (од 82. минута Зајмовић), Крпић (од 83. минута Хајдаревић), Богичевић, Алиспахић (од 68. минута Мујезиновић), Садиковић, Веселиновић, Бојо, Османковић. Тренер: Амар Осим.

БОРАЦ: Лучић, Јовановић, Црнов (од 61. минута Јакуповић), Даниловић, Ћосић, Дујаковић, Мирић, Босанчић, Врањеш, Јаничић, Вујаклија (од 79. минута Кајкут). Тренер: Бранислав Крунић.

(борац-спорт, фото: sport1.ba)