Борчевим пионирима три бода у дербију: Фарис Џевахирић срушио Жељезничар на Грбавици!

Пионири Борца тријумфовали су у Сарајеву над Жељезничаром резултатом 0:2 у заосталој утакмици 12. кола Премијер лиге БиХ.

Двоструки стријелац за наш тим био је Фарис Џевахирић, који је мрежу ”плавих” погађао у 29. и 52. минуту, те стигао до бројке од чак 21 гола у досадашњем току сезоне.

Са друге стране, кадети су поражени резултатом 4:2. Головима Алдина Ефендића и Харуна Плоче, домаћи су већ након пет минута имали убједљиву предност.

Ефендић је у 36. минуту повисио на 3:0, капитен Ведад Јакуповић је у 76. минуту поентирао по четврти пут за домаће, да би пораз црвено-плавих, са два гола у финишу, ублажио Петар Самарџија.

Пионири Борца су након 12 одиграних утакмица на четвртом мјесту са 27 бодова и утакмицом мање од лидера Зрињског који је освојио четири бода више.

Кадети су на петој позицији са 23 бода.

Наредне обавезе Борчеве пионире и кадете очекују у недјељу, када ће у 14. колу дочекати Тузла City.

ЖЕЉЕЗНИЧАР – БОРАЦ 0:2

стријелци: 0:1 Џевахирић (29.), 0:2 Џевахирић (52.), стадион: помоћни терен стадиона Грбавица, гледалаца: 60, судија: Мирослав Бјелица (Трново), жути картони: Јовановић (Борац).

ЖЕЉЕЗНИЧАР: Трапара, Јолдић, Гребовић, Зијадић (од 56. минута Хрељић), Идризовић (од 16. минута Мамела( од 57. минута Џано)), Мешић, Колић (од 50. минута Ђорда), Хамидовић (од 48. минута Ђозо), Фочо, Џафо, Шаран. Тренер: Адмир Дервиши.

БОРАЦ: Јуркас, Мишић, Балаћ, Благојевић, Ћорић, Мићић, Ђудуровић (од 57. минута Кнежевић), Џевахирић (од 68. минута Поповић), Петровић, Јовановић (од 67. минута Сопренић), Максимовић. Тренер: Милан Озрен.

ЖЕЉЕЗНИЧАР – БОРАЦ 4:2

стријелци: 1:0 Ефендић (2.), 2:0 Плочо (5.), 3:0 Ефендић (36.), 4:0 Јакуповић (76.), 4:1 Самарџија (84.), 4:2 Самарџија (пенал, 87.), стадион: помоћни терен стадиона Грбавица, гледалаца: 60, судија: Амин Ефендић (Сарајево), жути картони: Зукановић (Жељезничар), Делкић (Борац).

ЖЕЉЕЗНИЧАР: Алибашић, Пашић, Карачић (од 78. минута Пашукан), Личина, Зукановић, Ефендић (од 81. минута Абаџић), Хусејновић (од 70. минута Какрин), Плочо (од 72. минута Драголовчанин), Бејић, Петак, Јакуповић (од 77. минута Алибашић). Тренер: Фадил Жерић.

БОРАЦ: Николић, Пеуља (од 46. минута Ђајић), Рендић, Миздрак, Ковачевић (од 46. минута Стојичић), Плавшић (од 78. минута Стрика), Јанковић (од 81. минута Ковљенић), Самарџија, Дивљак, Макарић, Делкић. Тренер: Предраг Мајкић.