Борчеви пионири одлични против ГОШК-а

Пионири Фудбалског клуба Борац забиљежили су другу побједу у оквиру Премијер лиге БиХ савладавши на главном терену Градског стадиона у Бањалуци екипу габељанског ГОШК-а резултатом 9:0. Тријумф је могао да буде и убједљивији с обзирома да су дјечаци у црвено-плавим дресовима два пута погодили пречку, а играч утакмице био је Давид Вуковић, који је три пута савладао гостујућег чувара мреже Паву Јурковића (22, 30. и 50. минут).

Борац је повео у трећем минуту голом Елдара Каменчића, на 2:0 је повисио Едхем Шупук у 15, док се у 22. и 30. минуту наведеном двојцу придружио споменути Вуковић. До краја првог полувремена виђена је још једна лопта у мрежи ГОШК-а и то у 38. минуту, када је “поентирао” Михајло Јовашевић.

У наставку су изабраници Предрага Мајкића постигли још четири гола; први је био дјело Вукашина Даничића у 47. минуту, потом је Вуковић постигао свој трећи гол, а судбину Габељана запечатили су Данијел Шунић у 59. и Василије Јотић у 64. минуту.

Након непотпуног другог гола, пионири Борца заузимају лидерску позицију са двије побједе, са 10 постигнутих и ниједним примљеним голом, а у трећем колу гостују у Добоју код Какња екипи Младости.

БОРАЦ – ГОШК 9:0 (5:0)

стријелци: 1:0 Каменчић (3.), 2:0 Шупук (15.), 3:0 Вуковић (22.), 4:0 Вуковић (30.), 5:0 Јовашевић (38.), 6:0 Даничић (47.), 7:0 Вуковић (50.), 8:0 Шунић (59.), 9:0 Јотић (64.), стадион: Градски, гледалаца: 50, судија: Жељко Вукић (Бањалука), жути картони: – .

БОРАЦ: Дамјановић, Јањетовић, Каменчић (од 47. минута Мариновић), Рауш, Јовашевић, Буквић (од 44. минута Василић), Шунић, Малбашић, Вуковић (од 51. минута Пушић), Шупук (од 44. минута Анђелић), Даничић (од 48. минута Јотић). Тренер: Предраг Мајкић.

ГОШК: Јурковић, Шипић, Булум, Марић, Мијатовић (од 17. минута Балић (од 60. минута Драгићевић)), Миличевић, Лукић, Јурица, Хајдаровић (од 44. минута Јурић), Ујдур (од 48. минута Станковић), Ћорић (од 42. минута Сушак). Тренер: Славко Лимов.