Борчеви кадети на лидерској позицији!

Након непотпуне десете премијерлигашке рунде, Борчеви кадети су на првом мјесту!

Изабраници Предрага Мајкића су у суботу у Врапчићима савладали екипу Вележа погоцима Василија Јотића и Марка Бркића, иако су од 37. минута имали играча мање.

Нешто раније, Олимпик је у Сарајеву савладао тузланску Слободу, која је до овог кола била лидер, резултатом 1:0, па се Борац бодовно изједначио са црвено-црнима, уз исту гол-разлику (+13), али Бањалучани имају већи број постигнутих голова (Борац 22, Слобода 20).

Борчеви кадети преноћиће на првом мјесту, а да ли ће на њему и остати и пред наредно коло, знаће се након окршаја Сарајева и Зрињског, који је заказан за други дан викенда.

Сарајево је у овом тренутку на шестом мјесту уз 14 бодова, док је Зрињски трећи уз 22.

Са друге стране, пионири Борца нису били успјешни на гостовању “рођенима”, те су поражени резултатом 1:0.

Стријелац јединог гола био је Харис Јогуновић у 10. минуту.

У овом тренутку, пионири су на осмом мјесту уз 11 бодова.

ВЕЛЕЖ – БОРАЦ 1:0

стријелац: 1:0 Јогуновић (10.), стадион: ”Рођени”, без присуства гледалаца, судија: Алдин Жетица (Благај), жути картони: Стојичић, Ступар (Борац).

ВЕЛЕЖ: Пајић, Козић, Љељак, Мураспахић (од 50. минута Пандур), Јогуновић, Мехић, Рахимић (од 45. минута Марић), Ђулиман, Куко, Кулаглић (од 63. минута Шафро), Берић. Тренер: Енес Спахић.

БОРАЦ: Берендика, Шикањић, Ботић (од 60. минута Ћорић), Татић, Деспот, Симић, Мићић, Стрика, Маркочевић, Ковачевић (од 36. минута Стојичић), Шешлак (од 51. минута Ступар). Тренер: Милан Озрен.

ВЕЛЕЖ – БОРАЦ 0:2

стријелци: 0:1 Јотић (6.), 0:2 Бркић (78.), стадион: ”Рођени”, без присуства гледалаца, судија: Санди Љево (Мостар), жути картони: Ребац (Вележ), Дрча, Моцоња, Бркић, Дамјанић (Борац), црвени картон: Данило Моцоња (Борац, 37. минут).

ВЕЛЕЖ: Гаш, Бешо (од 61. минута Гушић), Госто, Садиковић, Абаза (од 72. минута Шемшић), Гламоч, Гадара (од 66. минута Гасал), Алагић, Пуце (од 83. минута Кајан), Ребац, Шикало. Тренер: Адис Обад.

БОРАЦ: Војводић, Босанчић, Мариновић, Дрча, Шушић, Моцоња, Ћебић (од 90. минута Илић), Јотић (од 67. минута Даничић), Бркић (од 86. минута Плавшић), Дамјанић (од 83. минута Николић), Бабић (од 81. минута Сарић). Тренер: Предраг Мајкић.