Борчеви јуниори поражени од Жељезничара

Јуниори Борца поражени су данас од сарајевског Жељезничара резултатом 0:4 у заосталој утакмици 16. кола Премијер лиге БиХ. Изабраници Зорана Драгишића 9 рунди прије краја такмичења заузимају десето мјесто на табели са 16 бодова, док је Жељезничар другопласирани са 40, што је три мање од Сарајева, које има утакмицу мање и са којим ће Борац укрстити копља у суботу у 14 часова на помоћном терену Градског стадиона.

Упркос високом поразу од актуелних шампиона БиХ и учесника Омладинске Лиге шампиона, изабраници Зорана Драгишића нису разочарали партијом. Створили су, наиме, неколико изгледних шанси за постизање гола, а остаје жал и за промашеним пеналом у 43. минуту код минималног резултатског заостатка. Са друге стране, Јолдићев тим искористио је сваки пад концентрације у одбрамбеној фази нашег тима и сасвим заслужено уписао 12. овосезонску побједу.

Теренску иницијативу у првом полувремену гости су крунисали у 40. минуту преко Ахмеда Хасановића. Само три минута касније Амир Велић је у шеснаестерцу Жељезничара фаулирао Немању Бургића, главни судија Драган Жарић досудио је једанаестерац, али је нажалост Борис Јагодић био непрецизан.

Запријетио је Борац на старту другог полувремена преко капитена Немање Бургића, али је чувар мреже Сарајлија Јасмин Кршић био добро постављен. У 65. минуту Хасановић је по други пут затресао мрежу нашег тима, да би недуго затим је Дориан Курузовић силовито шутирао, али је одлично интервенисао већ споменути Кршић.

Трећи гол гости су постигли у 76. минуту преко Кемала Мујарића, а убрзо затим резервиста Борца Никола Мирчић одлично шутира, али је поново Кршић био на мјесту. Коначан резултат постављен је у 87. минуту голом Исмара Миџића, а у финишу утакмице шут је опробао Срђан Ескић, али се “јединица” Жељезничара није дала изненадити.

Након суботњег меча са Сарајевом, изабраници Зорана Драгишића ће се окренути првој полуфиналној утакмици Купа БиХ, која је заказана за 11. април. Данашњим жријебом одлучено је да ће противник црвено-плавима бити мостарски Зрињски, а прва утакмица игра се у граду на Неретви. Реванш је заказан за 18. април на Градском стадиону у Бањалуци.

Повреда Немање Бургића

Иначе, данашњу утакмицу са Жељезничаром обиљежила је и повреда рамена капитена нашег тима Нeмање Бургића, који је у 57. минуту због повреде рамена морао да напусти игру. Наиме, након дуела са противничким играчем, крилни нападач нашег тима је остао да лежи на земљи, а, према првим информацијама, са терена ће одсуствовати 20-ак дана.

БОРАЦ – ЖЕЉЕЗНИЧАР 0:4 (0:1)

стријелци: 0:1 Хасановић (40.), 0:2 Хасановић (65.), 0:3 Мујарић (76.), 0:4 Миџић (87.), стадион: помоћни терен Градског стадиона, гледалаца: 150, судија: Драган Жарић (Котор Варош), жути картони: Велић (Жељезничар).

БОРАЦ: Бајић, Дубравац, Вуковић (од 63. минута Жарић), Арсић, Јагодић (од 67. минута Јаворац), Бургић (од 57. минута Ескић), Турањанин (од 71. минута Матић), Курузовић, Боснић (од 70. минута Мирчић), Бановић, Граховац. Тренер: Зоран Драгишић.

ЖЕЉЕЗНИЧАР: Кршић, А. Шехић (од 85. минута Миџић), Беширевић, Велић, Зилић, Нухановић, Османовић (од 88. минута Дубачкић), Хасановић (од 77. минута Зубановић), Е. Шехић (од 67. минута Демировић), Дацић, Мујарић (од 85. минута Мујкић). Тренер: Омер Јолдић.