Борчева доминација на ”Пецари”! Црвено-плави декласирали Широки Бријег – 0:3 на старту полусезоне!

Сјајно су фудбалери Борца стартовали у прољећном дијелу сезоне!

У мечу којим је отворено 20. коло, црвено-плави су тријумфовали у Широком Бријегу резултатом 0:3 и веома добром партијом већ на старту полусезоне разгалили срца навијача, који екипу и ове године виде на европској сцени!

Доминантно је Борац одиграо меч на ”Пецари”! Упућена су чак 23 ударца, од чега осам у оквир гола (наспрам три Широког Бријега и два у оквир), извео је Борац седам корнера више (2-9), а посјед лопте био је далеко на страни тима Немање Миљановића (33:67).

Јасно, статистика некад зна и да завара, алу у овом случају није – контролисао је Борац сва дешавања на терену а посао ка позитивном резултату био је олакшан у 32. минуту, када је директан црвени картон због старта над Дејаном Мелегом добио Божо Муса.

Ослабљен неиграњем искусног дефанзивца, Широки Бријег је мрежу нетакнутом држао до 74. минута, када је послије центаршута Горана Бркића и лоше интервенције Боже Прусине, Панајотис Мораитис мајсторијом, ”маказицама”, спровео лопту у мрежу.

”Грогирани” тим голом, Широкобријежани су се девет минута касније суочили и са другим. Тада је Јово Лукић спустио лопту за грчког интернационалца, који рутински матира Дарија Мишкића, док је судбина ривала запечаћена два минута прије краја.

Шутирао је Амар Бегић, а Обрен Цвијановић само скренуо лопту и преварио чувара мреже домаћих, за огромних 0:3 на старту полусезоне и први премијерлигашки тријумф Борца на овом стадиону још од 2011. године!

ШИРОКИ БРИЈЕГ – БОРАЦ 0:3

стријелци: 0:1 Мораитис (74.), 0:2 Мораитис (83.), 0:3 Цвијановић (88.), стадион: ”Пецара”, без гледалаца, судија: Милош Гиговић (Градишка), жути картони: Благаић, Машић, Икић (Широки Бријег), Бошњак, Мелег (Борац), црвени картон: Божо Муса (Широки Бријег, 32. минут).

ШИРОКИ БРИЈЕГ: Мишкић, Прусина, Чуљак, Мујан (од 79. минута Папоња), Благаић (од 79. минута Љанос), Брекало, Лукић (од 84. минута Коленда), Бегић (од 88. минута Јурица), Муса, Икић, Ћавар. Тренер: Јуре Иванковић.

БОРАЦ: Ћетковић, Кујунџић (од 61. минута Субић), Бошњак, Ћорић, Бегић, Цвијановић, Бркић, Војновић, Лукић, Мелег (од 61. минута Мораитис), Вушуровић (од 61. минута Ајаз). Тренер: Немања Миљановић.

(борац-спорт, фото: ФК Борац/Никола Кулага)