Футсал

Борчев низ мечева без пораза прекинут у зеничкој Арени

Футсалери Борца укњижили су други пораз у Премијер лиги БиХ, а први послије више од мјесец дана.

Након неуспјеха у дуелу са Слободом Компред (3:2) 22. октобра, црвено-плави су овог викенда поражени на гостовању у Зеници екипи Салинес Неимари, која је у Арени тријумфовала резултатом 4:2.

Борчеви футсалери су први стекли предност у овом дуелу голом Андреја Кременовића, али је домаћин у интервалу од 9. до 14. минута постигао три поготка и преузео контролу над утакмицом. Редом су погађали Армин Брљак (9.), Анел Дедић (11.) и Ведад Салчин (14.), док је Борац у 37. минуту поготком Игора Мирковића меч увео у неизвјестан финиш.

Ипак, у претпосљедњем минуту, домаћима је предност од два гола вратио Амар Шишић, што је на крају био и посљедњи погодак на овој утакмици.

Након седмог меча у Премијер лиги БиХ, Борац је петопласирани са 11 бодова, а у претпосљедњем јесењем колу ће дочекати актуелног шампиона, екипу бијељинског Радника.

Тај меч заказан је за сљедећи викенд, али прије тога играче у црвено-плавим дресовима очекује гостовање у Српцу истоименој екипи у оквиру шеснаестине финала Купа Републике Српске (сриједа, 18.00).

САЛИНЕС НЕИМАРИ – БОРАЦ 4:2

стријелци: 0:1 Кременовић (5.), 1:1 Брљак (9.), 2:1 Дедић (11.), 3:1 Салчин (14.), 3:2 Мирковић (37.), 4:2 Шишић (39.), дворана: Арена у Зеници, гледалаца: 500, први судија: Фарик Кечо (Сарајево), други судија: Алмедин Берило (Храсница), трећи судија: Санел Херцеглија (Сарајево), жути картони: Кокановић, Мирковић, Станивуковић (Борац).

САЛИНЕС НЕИМАРИ: Козлић, Затагић, Салчин, Шишић, Вардо. Још су играли: Салкић, Брљак, Дедић. Тренер: Џенан Муминовић.

БОРАЦ: Станивуковић, Верић, Савић, Јанковић, Мирковић. Још су играли: Зец, Кременовић, Кокановић, Ескић, Павловић, Муњиза. Тренер: Слободан Благојевић.