Футсал

Борац водио у Сарајеву, па остао без снаге за позитиван резултат

Имали су футсалери Борца предност у Сарајеву након осам минута игре, али главни град БиХ на крају су напустили поражени.

Погоцима Александра Муњизе из 5. и Игора Мирковића из 8. минута, анулирано је вођство Сарајева стечено у трећем минуту голом Фарука Брканића. Ипак, до краја полувремена, бордо екипа је преокренула резултат, а онда у посљедњих 10 минута и овјерила побједу.

Прво су погађали Амел Ханџић у 16. и Муанис Дувњак у 19. минуту за 3:2, а потом и поменути Брканић (30.), те Јосип Билић (35.), за коначних 5:2 у малој дворани Скендерије.

Футсалерима Борца ово је чак седми пораз у посљедњих осам утакмица, те су четири кола прије краја лигашког дијела такмичења на осмој позицији са 14 бодова.

САРАЈЕВО – БОРАЦ 5:2

стријелци за Сарајево: Фарук Брканић (3. и 30. минут), Амел Ханџић (16.), Муанис Дувњак (19.) и Јосип Билић (35.), стријелци за Борац: Александар Муњиза (5.) и Игор Мирковић (8.), дворана: мала дворана СЦ Скендерија, гледалаца: 30, први судија: Оливер Кожул (Широки Бријег), други судија: Марко Сесар (Мостар), трећи судија: Алем Бајровић (Сарајево), жути картони: Билић (Сарајево), Станивуковић (Борац), црвени картон: Емилко Јанковић (Борац, 34. минут).

САРАЈЕВО: Шарић, Мршо, Дувњак, Брканић, Ханџић. Још су играли: Џафо, Аит Идир, Дебелногић, Билић, Јокић, Хоџић. Тренер: Нијаз Мулахметовић.

БОРАЦ: Станивуковић, Јанковић, Ал. Муњиза, Мирковић, Верић. Још су играли: Аљ. Муњиза, Савић. Тренер: Борис Станковић.