Српски дерби 14. кола рукометне Премијер лиге БиХ заслужено је припао Борцу, који је као гост савладао Локомотиву резултатом 24:31. Утакмица је на старту била изједначена. Ниједан тим није успио да створи озбиљнију предност, тако да се на одмор отишло при неријешеном исходу – 12:12.
И првих десетак минута другог дијела понудило је исту слику на паркету. У 43. минуту на семафору је стајало 16:16, а онда су Бањалучани „додали гас“. У сљедећих седам минута нису примили гол, а постигли су шест, стекли сигурних 16:22, послије чега су рутински привели меч крају, потврдивши тако да излазе из кризе. Вицешампион Босне и Херцеговине може да буде задовољан, пошто је након пораза у Добоју уписао два тријумфа и са више оптимизма дочекује нове прољећне изазове.
– Одиграли смо прилично добро, прије свега у одбрани. Момци су озбиљно схватили овај дуел, испоштовали договорено, а резултат није изостао. Из агресивне одбране развијали смо контре и полуконтре, голмани су у правом тренутку били на висини задатка, а серијом 6:0 смо преломили меч. Остварили смо битан тријумф и сада се окрећемо новим испитима у којима желимо да наставимо са добрим играма и резултатима – поручио је тренер тима из Господске улице Душан Кресојевић.
ЛОКОМОТИВА – БОРАЦ 24:31 (12:12)
дворана: Економске школе
гледалаца: 400
судије: Горан Сушић (Чапљина) и Марио Приморац (Љубушки)
седмерци: Локомотива 3 (1), Борац 5 (4)
искључења: Локомотива 6, Борац 4 минута
ЛОКОМОТИВА: Дамњановић, Недељковић 3, Божић 2 (1), Ђуркић, Г. Ж. Шаренац 6, Г. Р. Шаренац 2, Омеровић 4, Ранкић 3, Стјепановић, Радуловић, Ристић 2, Карановић, Обреновић 2, Дувњак.
Тренер: Никола Марковић.
БОРАЦ: Блажевић, Малић, Пуцаревић 3, Ракоција, Пијетловић 6 (4), Панић, Халилбеговић 6, Дејановић, Илић 2, Микић 3, Тркуља, Међедовић 3, Јашкић 4, Карачић 4.
Тренер: Драшко Будиша.
(Глас Српске)



















