Одбојкаши Борца уписали су вечерас први пораз на домаћем терену у текућем шампионату изгубивши од актуелног освајача дупле круне, брчанске Младости, резултатом 0:3 (27:29, 15:15, 22:25). Изабраници Саше Рендића парирали су Брчацима само у првом сету, након чега је актуелни шампион и освајач Купа БиХ доказао зашто је и ове сезоне главни фаворит за титулу и нови пласман у европска такмичења.
Борчеви одбојкаши на другом техничком тајм-ауту првог сета имали су четири поена предности (16:12), нису искористили двије сет-лопте (24:23 и 25:24), што су искусни гости казнили и ријешили први сет резултатом 27:29. Удругом су већ на старту повели са 5:10, а до краја тог периода стигли и до двоцифрене предности (15:25). У трећем сету гости су водили резултатом 7:12, Борац успио да запријети и крајем сета смањи заостатак на само један поен (22:23), међутим наредни поен припада гостима, који, након лошег пријема сервиса Борчевих одбојкаша, користе прву меч-лопту за коначних 0:3.
У наредном, 14. колу, Борац гостује екипи Јединства.
(борац-спорт)



















