Борац убједљиво савладао Никшићане у првој утакмици на Златибору

Фудбалери Борца тријумфовали су данас над Сутјеском из Никшића у првој контролној утакмици у склопу припрема на Златибору. Пулени Бранислава Крунића приказали су веома добру партију против учесника квалификација за Лигу шампиона и забиљежили побједу резултатом 3:0, уз два гола у првих 15 минута.

Наш тим је резултатску предност стекао у петом минуту, када је Дејан Босанчић одиграо дупли пас са Сашом Кајкутом, а потом одиграо у простор за Демира Јакуповића који рутински матира чувара мреже Никшићана Владана Гиљена.

Десет минута касније исти је поново вадио лопту из своје мреже, када је поменути Кајкут веома добро реаговао на центаршут Ивана Црнова са лијеве стране.

Коначан резултат постављен је у 48. минуту, када се послије једног корнера за Борац најбоље снашао Владан Даниловић и прецизним ударцем погодио доњи лијеви угао Сутјескиног гола.

Изабраници некадашњег тренера Борца Николе Ракојевића најбољу шансу за постизање поготка пропустили су у 63. минуту, када је Немања Недић шутирао главом, али послао лопту поред стативе гола на којем је стајао Немања Тркуља.

Подсјетимо, Борац је на путу ка Златибору играо у Сребренику са екипом Тузла City, од које је поражен резултатом 1:0.

Трећег јулског дана фудбалери у црвено-плавим дресовима одиграће двије пријатељске утакмице на српској планини, а противници ће им бити чланови Суперлиге Србије суботички Спартак и крушевачки Напредак.