Борац у Приједору елиминисан из Купа Републике Српске

Фудбалери Борца поражени су данас од Рудар Приједора резултатом 3:1 и тако завршили наступ у овосезонском издању Купа Републике Српске у осмини финала.

Комбиновани тим ”црвено-плавих” први је данас стигао до поготка и то преко Владимира Волкова са бијеле тачке. Једанаестерцу је претходио прекршај Немање Матовића.

Ипак, до краја првог полувремена изабраници Игора Јанковића преокрећу резултат. Прво је у 30. минуту мрежу Борца затресао Огњен Јаћимовић, а на истеку првог полувремена и Данило Мармат.

У међувремену, утакмица је на пар минута била прекинута јер су навијачи домаћег тима гађали једног од помоћних судија, а друго полувријеме је почело са закашњењем због, одлуком делегата Драгана Анчића, пражњења тог дијела трибина.

До краја сусрета, виђен је још само један погодак – тријумф ”рудара” у 77. минуту потврдио је Немања Пекија.

У четвртфиналу Купа Републике Српске Рудар Приједор ће 13. новембра снаге одмјерити са актуелним браниоцем трофеја бијељинским Радником.

Са друге стране, Борац се окреће недјељи, када ће управо са Бијељинцима, са почетком у 16 часова, водити борбу за заузимање треће позиције на премијерлигашкој табели.

РУДАР ПРИЈЕДОР – БОРАЦ 3:1

стријелци: 0:1 Волков (пенал, 17.), 1:1 Јаћимовић (30.), 2:1 Мармат (45.), 3:1 Пекија (77.), стадион: Градски у Приједору, гледалаца: 300, судија: Велимир Дринић (Модрича), жути картони: Матовић, Павловић, Зекановић (Рудар Приједор).

РУДАР ПРИЈЕДОР: Хамзабеговић, Матовић, Миловић, Н. Петровић, Пекија, Буразор (од 79. минута Ковачевић), Јаћимовић (од 61. минута Шикањић), Павловић, Дојчиновић, Мармат (од 68. минута Калесић), Зекановић. Тренер: Игор Јанковић.

БОРАЦ: Тркуља, Волков, Радуловић, Јакуповић, Турањанин (од 77. минута Чавић), Арсић, Мирић, Марковић (од 61. минута Црнов), Босанчић, Рунић (од 80. минута Милојевић), Вујаклија.