Одбојкаши Борца тријумфално су завршили први дио сезоне у Премијер лиги БиХ савладавши синоћ у Модричи истоименог домаћина резултатом 0:3 (19:25, 24:26, 23:25). Изабраници Саше Рендића раније су осигурали пласман у доигравање за првака БиХ, у којем ће учествовати шест првопласираних екипа, а „црвено-плави“ у други дио сезоне улазе са четврте позиције.
Како рекосмо, у плеј-офу ће наступити шест првопласираних екипа: Младост Брчко, Гацко, Какањ, Борац, Илијаш и Јединство Брчко. Првопласирани и другопласирани тим, Младост и Гацко, директно су се пласирали у полуфинале, док ће преостала четири тима разигравати за пласман међу 4 најбоље екипе. Тако ће, у серији на двије побједе, Јединство играти против Какња, а Илијаш против Борца. Прве утакмице на програму су 20. и 21. марта у Брчком и Илијашу, реванши седам дана касније у Какњу и Бањалуци, а евентуалне треће утакмице би се поново играле на теренима боље пласираних екипа.
(борац-спорт)



















