Борац у Горажду забиљежио прву премијерлигашку побједу

Рукометаши Борца, након два тријумфа на европској сцени над екипом Бакија у другом колу Challenge купа, забиљежили су вечерас прву побједу у текућој сезони Премијер лиге БиХ. Црвено-плави су гостовали у дворани Мирсад Хурић екипи Горажда, коју су савладали резултатом 20:21.

Борчеви рукометаши су у финиш првог полувремена ушли при предности од два гола (7:9), али су домаћи искористили пад концентрације у посљедњим минутима те на одмор између два полувремена отишли при предности од једног гола (11:10). Уводни минути наставка припали су нашем тиму који је водио резултатом 12:13, након чега је направљено неколико техничких грешака што је Горажде казнило и стекло плус од три гола (17:14). Затражио је тада тренер Бојан Унчанин минут одмора, што је, испоставило се касније, био кључан потез: у наредним минутима Борац постиже пет голова у низу за 17:19, те не испушта вођство до краја сусрета.

Најефикаснији играчи у екипи Борца, коју у недјељу (дворана Борик, 18:00) очекује лигашки дерби са Вогошћом Пољинe Hills, били су Дејан Унчанин и Владан Ђурђевић, који су по пет пута погодили мрежу Горажда.