Борац у финалу ”Свесрпског купа”, за трофеј против Војводине

Рукометаши Борца пласирали су се у финале четвртог Свесрпског купа савладавши синоћ екипу Славије из Источног Сарајева резултатом 23:28. ”Црвено-плави” ће се за трофеј борити са екипом Војводине, која је у другом полуфиналу савладала шабачку Металопластику резултатом 31:24.

Меч за треће мјесто између Славије и Металопластике почиње у 14 часова, док је велико финале заказано за 16 часова.

Борац је у дуелу са ”соколовима” наступио у подмлађеном саставу, али се то није осјетило на резултату. Кад је у питању бековска линија, тренер Микић је од старта на терен послао Синишу Драгичевића, Немању Јеремића и Марка Лукића, док су на крилима били Јован Тодоровић и Лука Перић, а та постава Борца је већ након првих 10 минута стекла предност од пет голова (6:1).

Само девет минута касније, већ је било 11:2, па је Микић додатно подмладио тим те на гол умјесто Слађана Суботића послао Лазара Беру.

До краја меча домаћи састав је успио да запријети половином другог полувремена, када је на семафору био исписан резултат 20:17, али је Борац узвратио уз три везана гола и меч одвео у жељеном смјеру.

У екипи Борца најефикаснији је са пет голова био Лука Перић, док су по четири постигли Лука Кнежевић, Јован Тодоровић и Никола Јеремић. У Славијином табору, Иван Бенић је постигао осам, а Марко Срдановић седам голова.

СЛАВИЈА – БОРАЦ 23:28

дворана: ”Пеки” на Палама, гледалаца: 200, судије: Небојша Бејитовић и Бојан Буразор, седмерци: Славија 7 (5), Борац – , искључења: Славија 8 минута, Борац 8 минута.

СЛАВИЈА: Трапара, Бојовић, Тошић 2, Срдановић 7, Мимић 2, Домазет, Мочевић, Пекић, Карамехмедовић 1, Бенић 8, Уљаревић, Чизмовић 3, Берибака, Делалић, Раонић, Хрбат. Тренер: Горан Томић.

БОРАЦ: Ракоција, Перић 5, Јеремић 4, Лињареш де Соуза 1, Ђурђевић 1, Тодоровић 4, Њежић, Лукић 2, Кнежевић 4, Суботић, Вучићевић 1, Рађеновић, Ћелић 3, Драгичевић 3, Дакић, Бера.