Борац у другу утакмицу улази уз заостатак од 6 голова

Рукометаши Борца поражени су данас од екипе Букурештија резултатом 25:19 у првој утакмици четвртфинала Challenge купа. Реванш утакмица биће одиграна у суботу, 30. марта, у дворани Борик, а почетак је заказан за 20 часова.

У првих 30 минута утакмице у главном граду Румуније црвено-плавима ништа није полазило за руком. Наиме, изабраници Мирка Микића у првом полувремену су ка румунском голу упутили 23 лопте – само 7 се нашло у мрежи (30 посто), док су, на другој страни, домаћи погађали скоро из свих позиција (од 22 покушаја да постигну гол 16 пута су били прецизни; 70 посто успјешности, оп.а.). Бриљирао је на голу Јакуб Крупа уз 9 успјешних интервенција, док се у пољу истакао Леонардо Сантос уз пет погодака из исто толико шутева, па је послије 30 минута одстојање између Букурештија и Борца износило 9 корака.

Одлично је наш тим отворио друго полувријеме: направљена је серија 4:0 за 16:11, а свој први гол у наставку домаћин је постигао на истеку 8. минута. Одличан је у тим тренуцима између црвено-плавих статива био Бојан Љубишић, који се изједначио по броју одбрана са некадашњим чуварем мреже словачког Татрана.

На семафору је био исписан и резултат 18:13 половином другог полувремена, а потом је интервал од 45. до 55. минута поново припао домаћој екипи, која је поново дошла до предности са краја првог дијела (22:13). Међутим, у финишу је Борац “збио редове” и низом од три гола од 25:16 дошао до коначних 25:19, а посљедњи гол на мечу уз звук сирене постигао је Деан Шешић.

Најефикаснији појединац у домаћем табору био је Леонардо Фелипе Сампаио Сантос који је постигао 8 голова, док је други стријелац био Александер Тијуменцев Барабаш са 4 гола. Чувар мреже Букурештија Јакуб Крупа зауставио се на 12 одбрана. У Борцу, по 4 гола су постигли Срђан Савић и Милан Дакић, а Бојан Љубишић је имао исти број успјешних интервенција као и већ поменути Крупа.