Борац у Цазину стигао до другог тријумфа у доигравању

Рукометашице Борца укњижиле су тријумф на гостовању екипи Крајине у оквиру другог кола плеј-офа за шампиона БиХ.

У Цазину су ”осице” тријумфовале резултатом 28:30, чиме су се бодовно изједначиле (32) са другопласираним Хаџићима који имају два меча мање, док у односу на првопласиране Груде касне два бода, а управо ће се ова два тима састати у великом дербију, који је заказан за суботу у Хаџићима у 19.00 часова.

Цазињанке су се показале као ”тврд орах” и достојан ривал црвено-плавима, предвођене сјајном Азром Топчић, која је постигла више од пола погодака за своју екипу. Чак 15 пута је 28-годишња Бишћанка затресла мрежу Борца, у чијем табору су по голгетерском учинку предњачиле Милана Раилић и Азра Летић, које су постигле по шест голова. Лана Лончар се зауставила на пет, док је Ивана Бобић укњижила четири гола.

До краја доигравања Борац ће одиграти још два меча, и то против најтежих ривала. У трећем колу, заказаном за 8. мај, угостиће Хаџиће, док ће у четвртој рунди, 11. маја, гостовати Грудама. У посљедњем колу, 18. маја, Борац је слободан.

КРАЈИНА – БОРАЦ 28:30

дворана: у Цазину, гледалаца: 200, судије: Недим Липа и Аднан Мухтаревић, седмерци: Крајина 5 (4), Борац 8 (7), искључења: Крајина 6 минута, Борац 8 минута.

КРАЈИНА: Мерјем Бурзић, Драгица Глигоревић 6, Мела Бегић, Џенита Даутовић 1, Џана Нухић, Минела Прошић 2, Хафеза Мушић, Неира Хуремагић, Аделиса Хушић 3, Азра Топчић 15, Лејла Мустеданагић, Ема Шкријељ, Надија Јапић 1, Марија Глигоревић. Тренер: Јасмин Хаџалић.

БОРАЦ: Дуња Јуркас, Ема Мајкић, Јасмина Османовић, Слађана Андрић 2, Милана Раилић 6, Лана Лончар 5, Азра Летић 6, Ивана Бобић 4, Сара Мајкић 1, Лара Бијелић 3, Дарјана Вуклиш, Сандра Ђурашиновић 2, Хелена Ћурић 1, Исидора Кршић. Тренер: Никола Бијелић.