Борац тријумфовао над Зрињским, у сриједу дерби у Грачаници

Рукометаши Борца забиљежили су синоћ 12. овосезонску премијерлигашку побједу савладавши у дворани Борик, у утакмици 18. рунде, екипу мостарског Зрињског резултатом 27:24. “Црвено-плави” су тако искористили суботње киксеве првопласиране Босне (пораз у Добоју 34:28) и другопласиране Грачанице (реми у Брчком 26:26), те заостатак за наведеним двојцем умањили на три бода (Босна 40, Грачаница 40, Борац 37).

Првих 30 минута меча са Мостарцима завршено је предношћу Борца од два гола (14:12). У једном моменту првог дијела били су изабраници Мирка Микића у плусу од три гола (7:4), али сходно великом броју искључења (Борац је чак 10 минута у првом дијелу био са играчем мање на терену) нису успјели да створе значајније одстојање у односу на тим из града на Неретви, који је у 35. минуту, послије три везана гола, дошао до +1 (15:16).

Услиједила је “резултатска клацкалица” која је трајала до 48. минута, када је Горан Даничић поентирао за предност нашег тима од два гола (22:20). На истеку 50. минута гол је, на празну мрежу послије неискориштеног напада Зрињског, постигао чувар мреже Борца Слађан Суботић за 23:20, што је, испоставило се касније, био и преломни тренутак с обзиром да гости до краја сусрета нису успјели да заостатак за Борчевим играчима смање на мање од два гола.

Најбољи појединац у нашем тиму био је Милан Дакић са 8 голова, док је други стријелац тима био Владан Ђурђевић са 5. У гостујућем саставу предњачио је Мислав Гргић са 6 погодака.

Премијер лига БиХ наставља се већ у сриједу, када ће наш тим у дербију 19. рунде гостовати другопласираној Грачаници. Неће играчи у црвено-плавим дресовима имати времена ни да се одморе од тог меча, а већ ће морати да се спремају за полазау у главни град Румуније Букурешт, гдје их у суботу са почетком у 16 часова са истоименим домаћином очекује прва утакмица четвртфинала Challenge купа.

БОРАЦ – ЗРИЊСКИ 27:24 (14:12)

дворана: Борик, гледалаца: 500, судије: Арнаутовић и Јовић, седмерци: Борац 2 (1), Зрињски 6 (4), искључења: Борац 18 минута, Зрињски 10 минута.

БОРАЦ: Љубишић (4 одбране), Суботић 1 (6 одбрана), Беширевић (1 одбрана), Унчанин 1, Ђурђевић 5, Даничић 2, Мијатовић 2, Бубић, Њежић 1, Савић, Лукић, Рађеновић 4, Ћелић, Шешић 1, Буљина 2, Дакић 8. Тренер: Мирко Микић.

ЗРИЊСКИ: Козина (7 одбрана), Грбавац (1 одбрана), Џидић (1 одбрана), Доко, Перић 1, Бошковић 4, Чуле, Мандарић 1, Шаравања 1, Ивановић, Бабић, Марић 3, Кожуљ 1, Гргић 6, Џеба 4, Павловић 3. Тренер: Здравко Медић.