Борац тријумфовао над “Жељом”! Сарајлије матиране у Новом Граду, црвено-плави опет на побједничком путу

Послије добре партије у Бановићима, али и пораза (2:0) од Слободе, фудбалери Борца су се вратили на побједнички колосијек.

По натопљеном терену стадиона ”Млакве” у Новом Граду, који је захватила јака киша током поподнева, црвено-плави су у дербију шестог премијерлигашког кола савладали Жељезничар резултатом 2:1, уз два гола у првом полувремену.

Били су црвено-плави много бољи ривал у првом полувремену, били доминантни у сваком смислу, те током тог периода постигли два поготка.

Повео је Борац већ у 14. минуту – центрирао је Горан Закарић са лијеве стране, лопта је прелетјела све играче, а онда је Стјепан Вего неспретно интервенисао и матирао властитог голмана Јосипа Бендера.

Удвостручена је предност четири минута прије одласка на одмор. Поново је Закарић одиграо једну од најважнијих улога – извео је корнер са десне стране, а лопта је на супротној стативи стигла до Александра Војновића, који ударцем главом постиже гол за 2:0.

Ствари су по Борац одлично изгледале до 77. минута – када је гостујући састав преполовио минус.

Поменути Војновић скривио је пенал, фаулирао је Семира Штилића који је преузео одговорност и погодио за 2:1 и резултатску неизвјесност на Млаквама.

До краја меча, гости су били ти који су се највише питали, али је Борац успио да сачува стечени капитал и освоји важне бодове, након прошлоседмичног пораза (2:0) против тузланске Слободе.

БОРАЦ – ЖЕЉЕЗНИЧАР 2:1

стријелци: 1:0 Вего (аутогол, 13.), 2:0 Војновић (42.), 2:1 Штилић (пенал, 77.), стадион: ”Млакве”, гледалаца: 4000, судија: Мирза Казлагић (Цазин), жути картони: Татар, Закарић, Војновић (Борац), Вего, Хајдаревић, Сантос, Бећа, Шехић (Жељезничар).

БОРАЦ: Павловић, Гајић, Војновић, Лукић, Андрић, Спремо, Кулашин (од 75. минута Цвијановић), Попара, Татар (од 90+1. минута Субић), Пишчевић, Закарић (од 69. минута Бегић). Тренер: Ненад Лалатовић.

ЖЕЉЕЗНИЧАР: Бендер, Хајдаревић (од 84. минута Бећа), Цоцалић, Мекић (од 46. минута Бегановић), Харачић (од 46. минута Амоа), Гасал, Штилић, Дрина, Сантос (од 75. минута Шехић), Галић, Вего (од 56. минута Малић). Тренер: Едис Мулалић.

(борац-спорт, фото: Српскаинфо/Синиша Пашалић)