Футсал

Борац тријумфовао над Жељезницом на старту првенства, хет-трик Игора Мирковића

Нова сезона у Првој лиги Републике Српске за футсалере Борца је почела тријумфално.

Црвено-плави су у првом колу, пред домаћом публиком, тријумфовали над Жељезницом из Трнова, једним од главних противкандидата за освајање титуле, резултатом 6:3, уз хет-трик Игора Мирковића.

Прво вођство је на овом мечу стекао гостујући тим, захваљујући Игору Ђорди који је поентирао у шестом минуту, али је наша екипа практично већ у наредном нападу узвратила.

Премијерни гол за Борац у новој прволигашкој сезони постигао је Слободан Пејичић, након чега у црвено-плави потпуно преузели контролу над утакмицом.

До краја првог полувремена тим Слободана Благојевића поентирао је још два пута, преко Мирковића у 14. и Стефана Савића у 19. минуту, да би за само минут игре у наставку (25. и 26. минут) Мирковић два пута матирао Керима Смјечанина.

До краја меча, Жељезница је успјела да смањи минус, погоцима Драгана Иконића у 32. и Дејана Дебелногића у 39. минуту, али не и да озбиљније запријети Борчевим футсалерима, који ће у другој прволигашкој рунди, сљедећег викенда, гостовати Невесињу.

БОРАЦ – ЖЕЉЕЗНИЦА 6:3

стријелци: 0:1 Ђорда (6.), 1:1 Пејичић (6.), 2:1 Мирковић (14.), 3:1 Савић (19.), 4:1 Мирковић (25.), 5:1 Мирковић (26.), 6:1 Зец (30.), 6:2 Иконић (32.), 6:3 Дебелногић (39.), дворана: Борик, гледалаца: 120, први судија: Велимир Дринић (Модрича), други судија: Марко Максимовић (Модрича), трећи судија: Дејан Стјепановић (Бањалука), жути картони: Пејичић, Савић (Борац), представник клуба Ибраић, Ђорда (Жељезница).

БОРАЦ: Благојевић, Зец, Иванагић, Ескић, Јанковић. Још су играли: Пејичић, Савић, Стојичић, Мирковић. Тренер: Слободан Благојевић.

ЖЕЉЕЗНИЦА: Смјечанин, Дебелногић, Д. Бјелица, Ђорда, Елез. Још су играли: Драговић, Иконић, Милетић, М. Бјелица, Ивичевић. Тренер: Азиз Турудија.