Борац тријумфовао над Вележом послије преокрета: Лукић и Мелег трасирали пут ка побједи

У посљедњој домаћој утакмици за ову сезону на Градском стадиону, Борац је послије преокрета, резултатом 2:1, стигао до тријумфа над Вележом.

Утакмица на Градском стадиону почела је притиском новог освајача Купа БиХ, који је повео у 10. минуту голом Тарика Шикала.

Петнаестак минута послије водећег гола гостију, Ивковић је извршио двије измјене. На клупи је остао Тони Јовић умјесто којег је на терен послао Александра Субића, док је повријеђеног Марка Кујунџића замијенио Панајотис Мораитис.

Изједначење је стигло у 39. минуту, када је сјајним ударцем мрежу Вележа затресао Јово Лукић, али су и прије тога играчи у црвено-плавим дресовима у пар наврата угрозили Славишу Богдановића.

У финишу првог дијела, у 43. минуту, Ћосић је био у доброј прилици да врати предност свом тиму, међутим послије доброг продора Славише Радовића погодио је само стативу, док је лопта погодила оквир гола и у 61. минуту, када је управо Радовић опробао ударац, а лопта одсјела на пречки након интервенције Николе Ћетковића.

Био је Вележ опаснији ривал током другог дијела, међутим није успио да нађе пут до мреже, за разлику од Борца, који је 11 минута прије краја преокренуо резултат.

Јово Лукић, стријелац изједначујућег гола, упослио је Луку Цуцина, а овај оставио лопту за Дејана Мелега, који је мајсторски нациљао и погодио за коначних 2:1.

У посљедњем премијерлигашком колу, Борац ће гостовати Посушју.

БОРАЦ – ВЕЛЕЖ 2:1

стријелци: 0:1 Шикало (10.), 1:1 Лукић (38.), 2:1 Мелег (78.), стадион: Градски, гледалаца: 1000, судија: Ирфан Пељто (Сарајево), жути картони: Молс, Војновић, Мелег, Лукић (Борац), Радовић, Хасановић (Вележ).

БОРАЦ: Ћетковић, Цуцин, Кујунџић (од 27. минута Мораитис), М. Бркић, Бошњак, Бегић (од 79. минута Чавић), Јовић (од 24. минута Субић), Молс, Војновић, Лукић, Мелег. Тренер: Томислав Ивковић.

ВЕЛЕЖ: Богдановић, Радовић, Бајрић (од 46. минута Звонић), Пршеш, Ћосић, Исић (од 46. минута Овчина), Шикало (од 65. минута Хасановић), Вехабовић (од 54. минута Анђушић), Салчин, Зајмовић, Џанковић (од 46. минута Дејановић). Тренер: Феђа Дудић.

(борац-спорт, фото: МОНДО/Славен Петковић)