Борац тријумфовао над шампионом! Зрињски савладан на ”Млаквама”, одличан деби Винка Мариновића

Фудбалери Борца тријумфовали су над Зрињским, браниоцем титуле у m:tel Премијер лиги БиХ, резултатом 1:0 на дебију новопостављеног тренера Винка Мариновића!

Упркос тешким условима за игру, црвено-плави су уз веома борбену игру успјели да сруше великог ривала, а “кривац” за то је један корнер у 18. минуту, који су Мариновићеви пулени успјели да материјализују поготком.

Током првих 15 минута, на стадиону “Млакве” у Новом Граду падала је јака киша која је натопила терен који је умногоме отежавао игру и једнима и другима. Недуго након што је пљусак стао – Борац је повео и, испоставило се, задао Зрињском ударац од којег се до краја меча није опоравио.

Горан Закарић је извео корнер са лијеве стране, голман Зрињског Јосип Чондрић је захватио лопту, али је она одскочила испред свих осталих играча и одсјела у мрежи иза његових леђа.

Тим Сергеја Јакировића био је практично безопасан по гол црвено-плавих, који су на старту наставка могли да дођу и до убједљивије предности. Бењамин Татар је проиграо Закарића, овај изашао сам испред Чондрића, али потом шутирао поред десне стативе мостарског гола.

Много ће овај тријумф значити нашем тиму на пољу самопоуздања пред низ дербија који га очекују у наредним данима. Први је заказан за недјељу од 19:00 часова, када ће Борац гостовати Широком Бријегу.

БОРАЦ – ЗРИЊСКИ 1:0

стријелци: 1:0 Чондрић (аутогол, 18.), стадиион: ”Млакве”, гледалаца: 400, судија: Мирза Казлагић (Цазин), жути картони: Лукић, Ћорић (Борац), Сенић, Ћорлука (Зрињски), црвени картон: Јосип Ћорлука (Зрињски, 73. минут).

БОРАЦ: Ћетковић, Гајић, Војновић, Лукић (од 61. минута Мркаић), Андрић (од 70. минута Ћорић), Спремо, Попара, Јуриљ (од 81. минута Субић), Татар, Пишчевић, Закарић (од 81. минута Бегић). Тренер: Винко Мариновић.

ЗРИЊСКИ: Чондрић, Баришић, Ћорлука, Сабљић (од 46. минута Ћуже), Савић (од 70. минута Зломислић), Марандићи (од 46. минута Бекић), Јаковљевић, Сучић (од 46. минута Странпут), Јанковић, Сенић (од 46. минута Мандић), Билбија. Тренер: Сергеј Јакировић.