Борац тријумфовао над Крупом и изборио наступ у осмини финала Купа БиХ

Овог уторка, Борац је постао први учесник осмине финала Купа БиХ!

Изабраници Винка Мариновића су у прелиминарној фази, у којој се као и до сада игра један меч, тријумфовали у Крупи на Врбасу над лидером прволигашког каравана резултатом 1:3, па ће на тај начин ”презимити” у куп-такмичењу, обзиром да се осмина финала игра 18. и 19. фебруара, односно седам дана прије почетка прољећног дијела сезоне.

У првих двадесетак минута, тим Владимира Илића био је опаснији, створивши двије прилике, преко Срђана Мрзића и Милоша Перовића. Међутим, када домаћин није искористио своје шансе, јесте гост – и то практично прву праву.

Енвер Кулашин се у 28. минуту убацио у простор, добио лопту у шеснаестерцу а потом ударцем уз прву стативу довео црвено-плаве до предности. Шест минута касније погодак му је поништен обзиром да се налазио у недозвољеној позицији приликом упућивања лопте, али у чему није успио млади крилни играч, јесте нападач нашег тима Јово Лукић.

Играч који је управо из Крупе стигао у Борац у љето 2020. године поентирао је у 37. минуту. Лопту је на 22-23 метра од гола домаћих изгубио Ајдин Реџић, чувар мреже домаћих Младен Милошевић је одбранио први ударац Борчевог нападача, али већ у другој ситуацији није успио ништа да учини.

Предност од два гола Борац је чувао до 64. минута, када ју је увећао захваљујући Горану Закарићу, који је искористио центаршут Милана Спреме, чиме је тријумф практично био овјерен.

До краја меча само се још једном тресла мрежа – али нашег тима, и то само три минута након Закарићевог гола. Одбијену лопту на тридесетак метара од гола Николе Ћетковића прихватио је поменути Реџић, који је ”распалио” по њој и погодио горњи лијеви угао Борчевог гола, за коначних 1:3.

Борац се сада враћа наступима у премијерлигашком такмичењу, а први наредни испит биће Игман, на стадиону у Добоју код Какња.

Тај меч игра се у суботу, 22. октобра, од 14.30 часова, уз директан пренос на ТВ Арена спорт.

КРУПА – БОРАЦ 1:3

стријелци: 0:1 Кулашин (28.), 0:2 Лукић (37.), 0:3 Закарић (64.), 1:3 Реџић (67.), стадион: у Крупи на Врбасу, гледалаца: 500, судија: Драган Петровић (Бањалука), жути картони: Бубић, Ђекић (Крупа), Татар, Спремо (Борац).

КРУПА: Милошевић, Бубић, Реџић (од 86. минута Бундало), Ђуричин (од 46. минута Петровић), Перовић (од 46. минута Крнета), Бабић, Ђекић, Мрзић (од 86. минута Љубичић), Нухановић (од 64. минута Челар), Лели, Ристановић. Тренер: Владимир Илић.

БОРАЦ: Ћетковић, Бегић, Нинковић (од 56. минута Закарић), Мркаић (од 18. минута Лукић), Гајић, Предраговић (од 75. минута Гргић), Андрић, Спремо, Лазић, Кулашин (од 75. минута Јуриљ), Татар (од 56. минута Цвијановић). Тренер: Винко Мариновић.

(борац-спорт, фото: ФК Крупа)