Борац тријумфом завршио полусезону: Против Посушја, блата и вјетра до нове побједе!

Фудбалери Борца, јесењи шампиони БиХ, завршили су полусезону на тријумфалан начин!

У мечу 18. кола, играном по тешком терену али и уз јак вјетар, црвено-плави су на ”Мокром Доцу” савладали Посушје резултатом 0:2 и низ првенствених мечева без пораза продужили на 17.

Такође, након вечерашње побједе, стигли су до 45 бодова, десет више од другопласираног Зрињског и дванаест више у односу на трећепласирано Сарајево, а управо ће међусобни дуел ова два тима, у понедјељак у Мостару (18.00), бити посљедњи премијерлигашки у 2023. години.

Борац је стигао до вођства у петом минуту – акцију је почео Јово Лукић на лијевој страни, одигравши у срце казненог простора за Јакова Благаића, а овај упућује повратни пас ка Алену Јуриљу који прецизним ударцем матира ”јединицу” Посушака Марка Галића.

Уз изузетно тешке услове за игру, тим Винка Мариновића је минималну предност чувао све до 74. минута, када је постављен коначан резултат. Поново је Лукић урадио велики дио посла, преварио чувара на лијевој страни терена, а потом одиграо повратну лопту према Зорану Квржићу који са дистанце постиже свој пети погодак у сезони.

Премијер лига БиХ наставља се 17. и 18. фебруара мечевима 19. кола, у којем ће Борац угостити Тузла сити. Седам дана прије тога, одиграће и меч осмине финала Купа БиХ, а име противника сазнаће у четвртак, 21. децембра.

ПОСУШЈЕ – БОРАЦ 0:2

стријелци: 0:1 Јуриљ (5.), 0:2 Квржић (74.), стадион: ”Мокри Долац”, гледалаца: 700, судија: Бењамин Дељковић (Сарајево), жути картони: Ћелић, помоћни тренер Мркобрада (Борац).

ПОСУШЈЕ: Галић (од 31. минута Колић), Вргоч, Каменар (од 66. минута Јењић), Мандић, Д. Бегић, Маркес да Силва, Марић, Маглица, Бабић (од 66. минута Д. Павковић), Лучић, Бобан (од 75. минута Розић). Тренер: Бранко Карачић.

БОРАЦ: Стјепановић, Јокић, Ћелић, Јуриљ (од 90+1. минута Пејовић), Фићовић, Граховац, Ерера Кардона, Лукић (од 83. минута Макарић), Квржић, Чавић (од 73. минута Хреља), Благаић (од 83. минута Врањеш). Тренер: Винко Мариновић.