Борац тријумфално кроз Угљевик! Гол ”фењераша” закомпликовао ствари, али три бода путују у Бањалуку

Фудбалери Борца тријумфовали су, на Градском стадиону у Угљевику, над Звијездом 09 резултатом 1:2 у оквиру претпосљедњег, 17. кола јесење полусезоне.

Била је то 13. првенствена побједа црвено-плавих, захваљујући којој су стигли до 42 бода, десет више од првих пратилаца, Зрињског и Вележа, с тим да ”племићи” у недјељу играју свој меч ове рунде, на гостујућем терену против Широког Бријега.

Борац је до предности стигао крајем првог полувремена, које није обиловало приликама, ни на једној ни на другој страни. Јаков Благаић је у 43. минуту извео корнер са лијеве стране, а Зоран Квржић је побјегао одбрани тима из етно-села Станишићи и постигао свој четврти премијерлигашки гол у овој сезони.

Једанаест минута игре у наставку било је потребно нашем тиму да удвостручи предност, а учинио је то Давид Чавић на асистенцију Алена Јуриља, пребацивши искоса са десне стране голмана домаћих Милана Јеловца.

Чинило се да је тим голом Борац завршио посао у овом дуелу, али је неизвјесност враћена 17 минута прије краја. Салиман је упутио приземан центаршут са лијеве стране, Саво Шушић је ”испао”, а лопту је прихватио резервиста Јосип Иванчић и матирао Давида Стјепановића.

Прије одласка на зимску паузу, играчи Винка Мариновића још ће укрстити копља са Посушјем, на ”Мокром Доцу”.

ЗВИЈЕЗДА 09 – БОРАЦ 1:2

стријелци: 0:1 Квржић (43.), 0:2 Чавић (56.), 1:2 Иванчић (73.), стадион: Градски у Угљевику, гледалаца: 250, судија: Сабрија Топаловић (Зеница), жути картони: Вукоја (Звијезда 09), Нишић (Борац).

ЗВИЈЕЗДА 09: Јеловац, Јевремовић, Раца (од 64. минута Миловановић), Матић, Савић (од 46. минута Иванчић), Величковић, Остојић, Караклајић (од 74. минута Рахимић), Салиман (од 74. минута Вадзе Годсвил), Шапић, Вукоја. Тренер: Дарко Милисављевић.

БОРАЦ: Стјепановић, Ћелић, Јуриљ (од 68. минута Хреља), Граховац, Ерера Кардона, Лукић (од 82. минута Макарић), Квржић, Чавић (од 90+2. минута Кулашин), Благаић (од 82. минута Врањеш), Шушић, Нишић. Тренер: Винко Мариновић.