Фудбалери бањалучког Борца теже него што се очекивало пласирали су се у осмину финала Купа Републике Српске савладавши данас екипу Младости из Доње Слатине резултатом 4:5 тек након извођења једанаестераца с обзиром да након 90 минута игре није побједника – 1:1.
Оба поготка у регуларном дијелу постигнута су у првих 8 минута првог полувремена и то оба са бијеле тачке. У шестом минуту до предности су стигли изабраници Нихада Кадића голом Милоша Илића, док је само два минута касније на 1:1 изједначио Иван Делић.
До краја сусрета ниједном се није тресла мрежа било иза леђа Јовице Лакића или Немање Тркуље, па се приступило извођењу казнених удараца, који су, као што смо и навели, окончани у корист Борца, којег у суботу од 16:30 часова на Градском стадиону очекује дерби 6. кола Прве лиге Републике Српске са саставом Текстилца, који након пет кола заузима друго мјесто на табели са 10 бодова.
МЛАДОСТ (ДОЊА СЛАТИНА) – БОРАЦ 1:1 (4:5 након пенала)
стријелци: 1:0 М. Илић (пенал, 6.), 1:1 Делић (пенал, 8. минут), стадион: Младости, гледалаца: 200, судија: Данијел Мандић (Козарска Дубица), жути картони: Мишић, Чолић, Ђурић, Џафић, Жерић (Младост), Поповић, Гузина, Кисо, Петровић, Прљета (Борац).
МЛАДОСТ: Лакић, Кадић, Видаковић (од 46. минута Жерић), Чолић, Д. Илић, М. Илић (од 56. минута Хусеинбашић), Ђурић (од 79. минута Џафић), Мишић, Тешић, Н. Илић, Бјелић. Тренер: Нихад Кадић.
БОРАЦ: Тркуља, Петровић, Поповић, Граховац, Дујковић (од 58. минута Перишић), Распудић (од 58. минута Кисо), Шкорић (од 73. минута Малбашић), Гузина, Делић, Прљета, Зекановић. Тренер: Владо Јагодић.



















