Борац стекао +4 пред реванш! Херцеговина савладана у ”Борику”, одлука о полуфиналисти 5. априла

Рукометаши Борца на реванш четвртфинала Купа БиХ против невесињске Херцеговине путују уз предност од четири гола!

У првом дуелу, играном вечерас у Борику, црвено-плави су тријумфовали резултатом 22:18, а одлука о полуфиналисти пашће 5. априла.

”Тврдо” прво полувријеме завршено је уз једноцифрен број погодака и на једној и на другој страни (9:9), да би наставак боље отворили гости и стекли плус од два гола.

Млади тим Борца је тај капитал Херцеговаца брзо надокнадио, а потом у посљедњој четвртини утакмице у пар наврата успио да стекне и предност од три гола (20:17, 21:18), да би максималних плус четири остварио на истеку претпосљедњег минута.

Према голетерском учинку, у тиму Борца су предњачили Владо Драганић и Милош Њежић, који су у тријумфу учествовали са по пет голова, док је голман Слађан Суботић уписао десет одбрана.

Толико успјешних интервенција је на другој страни имао и Риад Полић, док је Војислав Чабрило постигао седам голова.

Иначе, прије реванша у Невесињу, црвено-плаве рукометаше очекује и домаћи меч 24. кола Премијер лиге БиХ против Градачца (субота, 18.00 часова).

БОРАЦ – ХЕРЦЕГОВИНА 22:18

дворана: Борик, гледалаца: 300, судије: Саша Бјелић и Мирослав Товиловић.

БОРАЦ: Бркић, Ивановић, Каламанда 3, Петровић 2, Стојановић, Њежић 5, Лукић, Кнежевић 2, Тепић 1, Маливојевић, Драганић 5, Летић, Рожић 1, Суботић (10 одбрана), Кнезовић, Бајчета. 3. Тренер: Мирко Микић.

ХЕРЦЕГОВИНА: Цвијановић, Џелиловић 1, Карановић 2, Фазлић, Чабрило 7, Томић 2, Шаренац 1, Жечевић, Вучић, Драговић 2, Кејн, Ивановић 3, Башић, Ражнатовић, Вујадиновић (3 одбране), Полић (10 одбрана). Тренер: Амар Чавчић.