У првом мечу pетог рукометног турнира „Бањалука куп 2010“ рукометаши Борца савладали су шампиона Србије, екипу Колубаре, резултатом 33:28 (18:15).
Првих 15 минута протекло је изједначеној игри, након чега гости долазе до предности од 3 гола (7:10). Ипак, Бањалучани у наредних 6-7 минута праве серију 6:2 и долазе до вођства (13:12), које су само увећали до краја првог полувремена (18:15).
У 37. минуту изабраници Драгана Марковића долазе до +5 (22:17). Средином другог полуврмена гости из Лазаревца смањују предност нашег тима и долазе до 24:22, међутим проестали дио меча протекао је у доминацији Борца, који враћају своју предност на пет голова за коначних 33:28.
Код Борца најефикаснији је био Фахрудин Мелић са 11 голова, док је код гостију Душан Миличевић постигао 5.
У 19 часова одржана је церемонија отварања турнира, након чега слиједи други меч вечерашњег прогама између Извиђача и Вардара.
(борац-спорт)



















