Борац срушио ”Жељу” у 90+4! Црвено-плави испустили 2:0, па стигли до побједе у посљедњим секундама

Фудбалери Борца тријумфовали су над Жељезничаром резултатом 3:2 у сјајном дербију 14. кола Премијер лиге БиХ!

Имао је Борац, у првом полувремену дуела на Градском стадиону, предност од два гола коју је тим са Грбавице успио да анулира, али је у четвртом минуту надокнаде другог полувремена Ранко Јокић искористио грешку голмана Жељезничара Ведада Муфтића којем је испала лопта након једног центаршута и матирао га за велика три бода пред низ гостујућих утакмица!

Прва половина првог полувремена – као из снова за наше фудбалере.

Прво је, након корнера Јакова Благаића са лијеве стране, Ведада Муфтића матирао Зоран Квржић у 6. минуту, да би у 24. Квржић на десној страни упослио Давида Чавића који у петерцу проналази Јову Лукића, за великих 2:0.

Шест минута након тог поготка, Жељезничар је преполовио минус, првим вечерашњим голом Сулејмана Крпића. Марин Галић је центрирао са десне стране, а нападач Сарајлија надвисио одбрану Борца и погодио за 2:1, што је био резултат којим је завршено прво полувријеме.

Само пет минута касније, арбитар из Прњавора Александар Његомировић није досудио, рекло би се, очигледан пенал за Борац. Јаков Благаић је пао у шеснаестерцу гостију након дуела са Александром Косорићем, али је Његомировић само одмахнуо руком, показавши да се игра настави, што је изазвало револт како играча, тако и навијача Борца.

У 68. минуту – бизаран гол на Градском стадиону. Срђан Граховац је вратио лопту до Милана Мијатовића који је хтио да је испуца у поље, али је погодио Крпића, од којег се одбила у мрежу, за шокантно изједначење.

На крају, када је већ дјеловало да ће два велика ривала подијелити бодове, Ранко Јокић је израстао у јунака.

Слободан ударац са лијеве стране извео је Немања Михајловић, лопта је испала голману Жељезничара и практично пала на ногу Борчевом штоперу који је био најприсебнији пред гостујућим голом и постигао свој првенац у црвено-плавом дресу – и то у каквом тренутку!

Борцу је ово била, у посљедњој домаћој утакмици у полусезони, десета побједа, након које на првом мјесту има 33 бода, а прије зимске паузе, гостоваће редом Игману, Слоги Меридиан, Звијезди 09 и Посушју.

Такође, црвено-плаве очекује и гостовање Раднику из Хаџића у оквиру шеснаестине финала Купа БиХ.

БОРАЦ – ЖЕЉЕЗНИЧАР 3:2

стријелци: 1:0 Квржић (6.), 2:0 Лукић (24.), 2:1 Крпић (30.), 2:2 Крпић (68.), 3:2 Јокић (90+4.), стадион: Градски, гледалаца: 3000, судија: Александар Његомировић (Прњавор), жути картони: Нишић, Кулашин (Борац), Бољевић, Штилић, Дубачкић, Дрљо, Гасал, Амоа (Жељезничар).

БОРАЦ: Мијатовић, Јокић, Ћелић, Јуриљ (од 74. минута Михајловић), Граховац, Субић, Лукић (од 72. минута Макарић), Квржић, Чавић (од 72. минута Кулашин), Благаић (од 74. минута Врањеш), Нишић (од 72. минута Фићовић). Тренер: Винко Мариновић.

ЖЕЉЕЗНИЧАР: Муфтић, Косорић, Крпић (од 81. минута Харачић), Мекић, Штилић (од 59. минута Ал-Џабер), Дрљо (од 81. минута Гасал), Бибер, Бољевић (од 46. минута Амоа), Галић, Дубачкић, Јашаревић (од 59. минута Ћосић). Тренер: Харис Алихоџић.