Борац срушио Кривају у ”Борику”

Рукометаши Борца савладали су Кривају из Завидовића резултатом 27:22 у мечу 20. кола Премијер лиге БиХ.

Тиму Мирка Микића ово је био девети тријумф у сезони, након којег су ухватили прикључак за тимовима у горњем дијелу табеле.

Након изједначеног почетка и резултата 3:3 у 9. минуту, Борац је у наредних девет минута “закључао” властиту, а пет пута погодио противничку мрежу, за 8:3 у 18. минуту.

Гости су, ипак, имали одговор на то, па су серијом 5:1 за 6 минута дошли до минуса од једног гола (9:8), док су на “велики одмор” отишли уз заостатак од два корака (12:10).

Одлично је Борац ушао у друго полувријеме и на уласку у посљедњих 20 минута био у предности од шест голова (17:11), што је на крају била и серија која је ријешила питање коначног исхода у овом дуелу.

Голгетерски су у тиму Борца предњачили Лука Перић и Огњен Каламанда са седам голова, док је на другој страин Славко Превишић постигао осам.

Наредног викенда због квалификација за Европско првенство 2024. године неће бити мечева Премијер лиге БиХ, а елитни ранг бх. рукомета мечевима 21. кола наставиће се у сриједу, 15. марта, када ће Борац бити гост Коњуха.

БОРАЦ – КРИВАЈА 27:22

дворана: Борик, гледалаца: 500, судије: Џенан Грбић и Мирза Талетовић, седмерци: Борац 6 (2), Криваја 4 (3), искључења: Борац 10 минута, Криваја 8 минута.

БОРАЦ: Бркић, Ивановић, Перић 7, Рађеновић 2, Каламанда 7, Петровић 3, Њежић, Стојановић 1, Кнежевић, Тепић 3, Драганић 3, Летић, Рожић 1, Суботић, Кнезовић, Бајчета. Тренер: Мирко Микић.

КРИВАЈА: Омеровић, Хамуровић, Башић 1, Мехић 5, Сушић, Хусановић, Торлаковић, Превишић 8, Телаловић 2, Полић 1, Чолаковић, Абдурахмановић 5, Авдић, Хаџихасић. Тренер: Иван Дивковић.

(борац-спорт, фото: РК Борац)