Борац силовит у првој контролној утакмици: 8:0 против Алфа Модриче!

Распуцани су били фудбалери Борца у првој контролној утакмици у склопу припрема за прољећни дио сезоне, савладавши Алфа Модричу, прволигаша Републике Српске, резултатом 8:0.

Клуб из Платонове улице ће се до 27. јануара припремати у Бањалуци, када слиједи пут у Анталију, гдје ће бити одиграно још пет пријатељских мечева.

Ривали су, редом, Шахтјор Солигорск (31. јануар), Арсенал Тула (5. фебруар), Олександрија (9. фебруар), Дњепар 1 (12. фебруар) и Решовија (12. фебруар).

Од првог минута су црвено-плави наметнули свој темпо против Модричана и већ у шестом минуту наовијестили “канонаду”.

Повратник Обрен Цвијановић је погодио пречку – а онда је услиједило чак пет погодака од деветог до 25. минута!

Двоструки стријелац у том периоду био је Јово Лукић, са “бијеле тачке” је прецизан био Дејан Мелег, док су се у стријелце уписали и Амар Бегић и Давид Чавић.

Крајем првог дијела, и Мелег је поентирао други пут на мечу, да би се у других 45 минута још два пута затресла мрежа Модричана.

Прво је Митар Трифковић затресао властиту мрежу у 64. минуту, док је судбину немоћних гостију запечатио Василије Јотић седам минута касније.

Најбитније је да су сви играчи добили минутажу и да смо прошли без повреда. Такође, што се тиче првог дијела припрема, ове двије седмице што смо одрадили на нашем терену у Бањалуци, можемо да будемо јако задовољни. Вријеме нас је послужило, терен је био добар, тако да смо то одрадили доста добро – рекао је тренер Немања Миљановић послије меча.

БОРАЦ – АЛФА МОДРИЧА 8:0

стријелци: 1:0 Лукић (9.), 2:0 Мелег (пенал, 11.), 3:0 Лукић (13.), 4:0 Чавић (23.), 5:0 Бегић (25.), 6:0 Мелег (42.), 7:0 Трифковић (аутогол, 64.), 8:0 Јотић (71.).

БОРАЦ: Ћетковић, Ћорић, Шушић, Војновић, Кујунџић, Бегић, Бркић, Мелег, Лукић, Цвијановић, Чавић. Још су играли: Дамјановић, Бошњак, Дрча, Милојевић, Рачић, Субић, Богданић, Дујаковић, Ерић, Кулашин, Мораитис, Цуцин.

АЛФА МОДРИЧА: Мих. Радуловић, Иветић, Гускић, Мил. Радуловић, Нинковић, Трифковић, Хасичић, Шошкић, Кента, Радин, Мохамед. Још су играли: Петровић, Јанковић, Симић, Арсенић, Илић, Стојановић, Шакота, Миљевић.

(борац-спорт, фото: ФК Борац/Никола Кулага)