Борац сигуран против Слоге: Седма побједа ”црвено-плавих” пред дерби у Вогошћи

Рукометаши Борца наставили су сјајан низ у Премијер лиги БиХ – у седмој утакмици стигла је и седма побједа!

Играчи Мирка Микића угостили су овог викенда Слогу из Горњег Вакуфа/Ускопља, те тријумфовали резултатом 31:24, уз одличну партију Владе Драганића, који је у побједи учествовао уз осам погодака.

Други стријелац тима био је Лука Перић са шест, док су Никола Маливојевић и Александар Милићевић уписали по четири.

Највећим дијелом првог полувремена наш тим је одржавао предност од три гола, али је посустао у финишу, те дозволио ривалу да приђе на гол ”минуса”.

Ипак, на старту другог дијела, црвено-плави су серијом 4:1 стекли предност од пет голова (18:13), а меч је и дефинитивно преломљен у првих десет минута наставка, током којих су гости постигли само два гола.

У наредној рунди, сљедећег викенда, Борац ће гостовати екипи Вогошће.

БОРАЦ – СЛОГА (ГВ/У) 31:24

дворана: Борик, гледалаца: 200, судије: Дејан Берјан и Горан Илић, седмерци: Борац 5 (4), Слога 6 (2), искључења: Борац 8 минута, Слога 8 минута.

БОРАЦ: Бркић, Перић 6, Каламанда, Драгичевић, Петровић 1, Миљковић 1, Њежић 1, Кнежевић 2, Тепић 1, Маливојевић 4, Ћелић, Грачић 3, Драганић 8, Миловац, Суботић, Милићевић 4. Тренер: Мирко Микић.

СЛОГА (ГВ/У): Агић, Биљака 4, Халебић 3, Амитовић 4, Штркаљ, Демировић, Дедић 2, Чалук, Поквић, Бошкић, Уљаревић 4, Шаренац 4, Демировић, Јамаковић 3. Тренер: Александар Радосављевић.