Рукометаши Борца успјешно су прескочили прву домаћу препреку у Лиги за првака савладавши зенички Челик резултатом 30:25, чиме су наставили трку за шампионску титулу са Коњухом из Живиница, који је пред својим навијачима био успјешнији од Босне (26:21). Управо су Живиничани Борчев наредни ривал, у утакмици која би могла да ријеши питање шампиона за сезону 2013-14.
Подсјетимо, у првом колу Лиге 4 Борац је поражен у Живиницама резултатом 30:24, па ће тако изабраници Јанија Чопа морати да савладају „столаре“ са предношћу већом од шест голова како би, у случају истог броја бодова на крају сезоне, били боље пласирани. Тај меч игра се у суботу, такође у 20 часова.
На паркет дворане Борик, због повреде задобијене на тренингу у уторак увече, није истрчао Мирко Микић, тако је на шансу на лијевом крилу добио млади Марко Ћеранић. Такође, у игру није улазио ни ровити Бранислав Обрадовић.
Иначе, Борац су до побједе над Зеничанима предводили Стефан Јанковић и голман Марио Блажевић. Јанковић је чак 12 пута затресао мрежу гостију, од чега је 8 голова постигао у првих тридесет минута, док је Блажевић зауставио 18 покушаја гостујуће екипе.
– Игра је била боља него што резултат показује. Имали смо превише промашаја и пропуштених зицера, чиме смо разбранили противничког голмана Старчевића нарочито у првом полувремену. Нисам задовољан са бројем примљених голова. Утакмица је имала чудан ток и ритам али смо заслужено побиједили – рекао је након меча тренер Борца Јани Чоп.
БОРАЦ – ЧЕЛИК 30:25 (15:11)
дворана: „Борик“, гледалаца: 700, судије: Дејановић и Марчетић, седмерци: Борац 1 (1), Челик 3 (1), искључења: Борац 2 минута, Челик 2 минута.
БОРАЦ: Јанковић 12, Тешић 4, Њежић, Хасељић, Безбрадица 5, Рађеновић, Обрадовић, Ћелић, Шешић 1, Ћеранић 3, Блажевић (18 одбрана, 2 седмерца), Тркуља 3, Николић 2. Тренер: Јани Чоп.
ЧЕЛИК: Старчевић (13 одбрана), Мартић 3, Бегагић 5, Кадић 2, Иванчев 7, Сирћо (6 одбрана), Алихоџић 1, Мујановић 2, Омерспахић, Јоловић 4, Рекановић, Оруч, Дувњак 1. Тренер: Зденко Антовић.



















