Борац се вратио на прво мјесто: Гол одлуке против Слободе десет секунди прије краја

Тешком муком су рукометаши Борца стигли до побједе над тузланском Слободом, којом су се вратили на прво мјесто на премијерлигашкој табели…

На крају, на семафору Борика писало је 20:19, а посљедњи гол на мечу постигнут је десет секунди прије краја, када је поентирао новајлија Саво Славуљица.

Бјелоруски чувар мреже Артсјом Подасинов овог пута, за разлику од дуела са Горењем (16:32), био је знатно расположенији. Поготово се то односи на прво полувријеме (седам одбрана), када је, између осталог, и одбрана сјајно функционисала, па је послије првих 30 минута Борац имао предност од четири гола (10:6).

Плус четири наш тим је имао и средином наставка (17:13), да би, у посљедњем кварталу меча, дошло до пада у игри и концентрацији, па су Тузлаци на уласку у посљедњи минут изједначили резултат (19:19).

Ипак, десет секунди прије краја Славуљица је, рекосмо, постигао гол за 20:19, Слобода је кренула у напад за нови егал, изгубила лопту, послије чега је остало још пар секунди за Борац да постигне и 21. гол – али је Саша Пуљизовић погодио пречку.

У екипи Борца Милош Њежић је постигао шест погодака, док је један мање забиљежио Александар Милићевић.

У Слободи, истакао се Анес Бечић са осам голова.

Сљедеће коло доноси гостујући окршај са Кривајом.

БОРАЦ – СЛОБОДА 20:19

дворана: Борик, судије: Жарко Хрстић и Анте Рашић, седмерци: Борац 4 (4), Слобода 2 (1), искључења: Борац 10 минута, Слобода 4 минута.

БОРАЦ: Перић, Престаш, Егић, Суботић, Њежић 6, Кнежевић, Вучићевић 1, Ћелић, Пуљизовић 2, Драганић 1, Миловац, Тркуља, Славуљица 4, Милићевић 5, Дакић 1, Подасинов. Тренер: Веселин Вујовић.

СЛОБОДА: Стојановић, Туфекчић, Сухоњић 4, Вуковић, Фарес, Пекић, Халилковић 2, З. Чајић, Ђорђевић 1, Клис 4, Р. Чајић, Карахоџић, Хамзабеговић, Милкунић, Бечић 8, Јусић. Тренер: Давор Кадић.

(борац-спорт, фото: РК Борац)