Рукомет

Борац се опростио од Европе, али добија момке за будућност

Рукометаши Борца поражени су и у другој утакмици првог кола Купа EHF од грчког Олимпијакоса. Након 30:21 у дворани ”Мелина Меркури” у Атини, тим из Пиреја је оправдао улогу фаворита и у дворани Борик, те тријумфовао резултатом 25:30.

Ни на овој утакмици тренер Мирко Микић није могао да рачуна на услуге четири појачања (Вучићевић, де Соуза, Јеремић и Ракоција) која клуб није успио да лиценцира за двомеч са Грцима, па су шансу добили млађи играчи, махом јуниори, који су прошле сезоне играли у Првој лиги Републике Српске за други тим клуба из Господске улице, али и који су ”гинули” у мечу са далеко искуснијим ривалом и веома добро му парирали, оправдавши указано повјерење.

”Црвено-плави” су одлично ушли у меч и повели са 2:0, односно 3:1. Далеко искуснији Грци успјели су врло брзо да преокрену резултат али у првом дијелу нису успјели да створе разлику већу од једног гола. На старту другог полувремена, у које се ушло при резултату 12:12, грчки представник стекао је предност од три гола (13:16), али је млади Борчев тим успио да се врати у меч и у 49. минуту дође до ”икса” (21:21). Ипак, снаге али прије свега искуства за бар минималан тријумф који би, и упркос елиминацији, много значио, није било.

У нашем тиму најефикаснији је са седам голова био Бојан Рађеновић са седам голова, док је Горан Даничић постигао четири. Код гостију, незаустављив је био Димитриос Цирас са 12 голова, а веома добро га је испатио Ангелос Цилис са 8.

БОРАЦ – ОЛИМПИЈАКОС 25:30 (12:12)

дворана: Борик, гледалаца: 2000, судије: Андреј Будзак и Михал Захрадник (Словачка), седмерци: Борац 4 (2), Олимпијакос 1 (1), искључења: Борац 12 минута, Олимпијакос 10 минута.

БОРАЦ: Љубишић, Суботић, Перић 3, Миловац, Тодоровић, Граховац 2, Даничић 4, Њежић, Лукић 1, Кнежевић, Рађеновић 7, Ћелић 2, Драгичевић 2, Медаковић, Ђурђевић 1, Дакић 3. Тренер: Мирко Микић.

ОЛИМПИЈАКОС: Шпикић, Богуновић, Цирас 12, Карампурниотис 1, Тониацо Лемос 1, Мугиц 1, Малиос 3, Кандилас, Саникис, Тинкир 1, Лиапис 3, Цилимпарис, Арапакопулос, Михалидис, Цилис 8, Карвацки. Тренер: Георгиос Заравинас.