Борац се ”оклизнуо” на старту нове сезоне: Црвено-плави поражени у Требињу

Рукометаши Борца ”оклизнули” су се на старту нове сезоне, уписавши пораз на гостовању Леотару (23:22).

У мечу у којем су Требињци двадесет минута прије краја имали и предност од пет голова (17:12), Борац је први пут повео у 56. минуту, када је на семафору дворане ”Милош Мрдић” био исписан резултатом 20:21.

Ипак, у финишу меча је концентрисанији био тим Дарка Таврића, који је успио да тријумфује резултатом 23:22 и тако се реваншира Борцу за недавни пораз у полуфиналу Купа Републике Српске.

Домаће је до побједе предводио Владимир Станковић са осам голова, док се Ајдин Смајилбеговић зауставио на пет.

У Борчевом табору, пет играча постигло је по четири гола (Никола Ивановић, Лука Перић, Никша Петровић, Милош Њежић и Владо Драганић).

У другом колу, сљедећег викенда, Борац ће угостити бугојанску Искру.

ЛЕОТАР – БОРАЦ 23:22

дворана: ”Милош Мрдић”, гледалаца: 500, судије: Недим Арнаутовић и Александар Јовић (Тузла), седмерци: Леотар 6 (5), Борац 1 (1), искључења: Леотар 6 минута, Борац 10 минута.

ЛЕОТАР: Савовић, Вераја, Аризановић, Нинковић, Милојевић 3, Парежанин 1, Станковић 8, Ратковић 1, Рацковић, Тодоров, Бабић 1, Уљаревић 1, Мићевић, Смајилбеговић 5, Димитријевић 3, Кнежевић. Тренер: Дарко Таврић.

БОРАЦ: Бркић, Ивановић 4, Перић 4, Јелушић 1, Каламанда, Петровић 4, Њежић 4, Маливојевић, Грачић, Драганнић 4, Стојановић, Рожић 1, Суботић, Кнезовић, Бајчета. Тренер: Мирко Микић.

(борац-спорт, фото: ТВ турнир шампиона 2022)