Борац се мучио, али на крају тријумфовао над Слободом

Рукометаши Борца нису у првом колу Премијер лиге БиХ, у дуелу са тузланском Слободом, пружили партију каквој су се надали, али су и поред тога успјели да испуне примарни циљ и савладају повратника у премијерлигашко друштво резултатом 34:32.

Микићев тим је изузетно лоше ушао у меч са Тузлацима, направивши пар грешака у фази напада, па је у шестом минуту на семафору био исписан резултат 0:4, што је стратега ”црвено-плавих” приморало да ”потроши” први тајм-аут, који је, показали су наредни минути, уродили плодом.

Већ у десетом минуту предност тузланског премијерлигаша је анулирана (10:10), а до првог вођства на мечу наш тим дошао је у 18. минуту, када је стријелац био Владан Ђурђевић. У финишу првог полувремена, одговорност је преузео Бојан Рађеновић, који је уз два поготка из контранапада одвео Борац на 17:14, а потом су и Милан Дакић и Немања Вучићевић били прецизни за +5.

На паузу између два дијела отишло се при резултату 19:15, а Борац је у 37. минуту поново имао предност од пет голова (22:17), баш као и три минута касније (25:20) и чинило се да контролише утакмицу. Ипак, у наредним минутима, гости су искористили чињеницу да су наредна четири минута имали играча више, те уз нове грешке домаћих, успјели да смање минус на само један гол (25:24).

До краја меча пријетили су играчи Мирзе Булића, чак при резултату 29:28 погодили и стативу, након чега је Гиљерме Лињареш де Соуза постигао свој премијерни гол у црвено-плавом дресу, а може слободно да се констатује да је све дилеме око коначног исхода отклонио Бојан Љубишић, одбранивши седмерац при уласку у посљедњи минут при резултату 33:31. Убрзо након тога је Вукашин Ракоција на другој страни реализовао ”пенал”, а до краја сусрета Слобода је само ублажила пораз.

У Борцу, по осам голова су постигли Бојан Рађеновић и Владан Ђурђевић, док је један мање забиљежио Милан Дакић. Код гостију, по девет пута су прецизни били Давор Кадић и Емир Сухоњић.

У сљедећем колу, Борац ће поново бити домаћин и то брчанској Локомотиви, која у недјељу дочекује височку Босну.

Овоме додајмо и да је вечерас екипа Вогошће Пољине Hills, по многима највећи противкандидат Борцу за шампионску титулу, киксала пред домаћем публиком и ремизирала са екипом Славије резултатом 23:23.

БОРАЦ – СЛОБОДА 34:32 (19:15)

дворана: Борик, гледалаца: 200, судије: Иван Џолић и Иван Шарац, седмерци: Борац 4 (3), Слобода 4 (2), искључења: Борац 8 минута, Слобода 8 минута.

БОРАЦ: Љубишић (7 одбрана), Суботић (4 одбране), Ракоција 4, Јеремић, Лињареш де Соуза 1, Ђурђевић 8, Тодоровић, Даничичћ, Њежић, Лукић, Кнежевић, Вучићевић 5, Рађеновић 8, Ћелић 1, Драгичевић, Дакић 7. Тренер: Мирко Микић.

СЛОБОДА: Омеровић (6 одбрана), Чајић, Ђана, Илић 2, Дењо, Скопљак 2, Сухоњић 9, Мемић 1, Кадић 9, Мањић 1, Ђулић, Јелић, Мехић, Торлаковић, Абдулрахмановић 2, Хамзић 6. Тренер: Мирза Булић.