Борац савладао Сутјеску и одмакао Слоги на 4 бода

Фудбалери Борца савладали су синоћ на Градском стадиону екипу фочанске Сутјеске резултатом 3:1 у одгођеној утакмици 10. кола те 6 кола прије краја јесењег дијела сезоне првом пратиоцу на табели Слоги из Горњег Црњелова одмакли на 4 бода (Борац 26, Слога 22).

Играо се 38. минут када су до вођства стигли црвено-плави другим овосезонским прволигашким голом Николе Мојовића. У другом полувремену два пута је мрежу гостујућег састава затресао капитен Саша Кајкут и то у 57. и 71. минуту, док је коначан резултат постављен три минута послије трећег Борчевог гола, када је голмана нашег тима Марка Саватовића савладао Милош Секуловић.

Борац ће у суботу, у 11. колу, са почетком у 14:30 часова гостовати у Градишци екипи Козаре. На тој утакмици у тиму неће бити стријелца првог гола на синоћњој утакмици Николе Мојовића којем је показан трећи жути картон. Иначе, у 74. минуту утакмице са Сутјеском главни судија Синиша Лазић из Приједора показао је црвени картон шефу стручног штаба клуба из Платонове улице Дарку Војводићу. Наиме, стратег нашег тима је бурно реаговао након једне судијске одлуке, те, како је наведено у извјештају делегата послије меча, “опсовао мајку судији”, те је послат на трибине.

БОРАЦ – СУТЈЕСКА 3:1 (1:0)

стријелци: 1:0 Мојовић (38.), 2:0 Кајкут (57.), 3:0 Кајкут (74.), 3:1 Секуловић (78.), стадион: Градски, гледалаца: 200, судија: Синиша Лазић (Приједор), жути картони: Мојовић, Даниловић (Борац), Елез (Сутјеска).

БОРАЦ: Саватовић, Бајић, Јакуповић, Кајкут, Радуловић, Си. Дујаковић, Жеравица (од 74. минута Турањанин), Мојовић (од 71. минута Чудић), Даниловић, Буразор, Поповић (од 74. минута Рељић). Тренер: Дарко Војводић.

СУТЈЕСКА: Терзић, Мргуд, С. Пљеваљчић, Рашевић, А. Ивановић (од 74. В. Ивановић), Секуловић, Окука (од 71. минута Радовић), М. Ивановић (од 75. минута Милић), Елез, Мулић, О. Пљеваљчић. Тренер: Миљан Радановић.