Борац ремизирао са Зрињским по натопљеном терену у Платоновој

Фудбалери Борца ремизирали су са Зрињским резултатом 1:1 у дербију 25. премијерлигашког кола.

У утакмици играној по веома натопљеном терену, обзиром да је у Бањалуци прије и током утакмице падала јака киша, повео је Борац поготком Јове Лукића у 18. минуту, док је мало ко тада могао да претпостави да ће гол Јукића за 1:1 седам минута касније бити посљедњи на овом мечу.

Зрињски је био много опаснији ривал, упутио је чак 21 ударац ка голу, али није успио да продужи низ побједа у елити на 15.

У наредном колу, сљедећег викенда, Борац гостује Тузла ситију.

БОРАЦ – ЗРИЊСКИ 1:1

стријелци: 1:0 Лукић (18.), 1:1 Јукић (26.), стадион: Градски, гледалаца: 2500, судија: Зоран Грбић (Приједор), жути картони: Мемија, Шиповац, Баришић, Ћорлука (Зрињски), црвени картон: помоћни тренер Марко Салатовић (Зрињски, 72. минут).

БОРАЦ: Ћетковић, Ћорић, Бегић, Молс, Војновић, Субић, Лукић, Мелег, Ајаз (од 69. минута Цвијановић), Милојевић (од 46. минута Бошњак), Вушуровић (од 90. минута Мораитис). Тренер: Томислав Ивковић.

ЗРИЊСКИ: Чондрић, Баришић, Ћорлука, Јукић (од 70. минута Шиповац), Башић, Савић, Јаковљевић, Јанковић (од 90+1. минута Каменар), Мемија (од 90+1. минута Трајковски), Тичиновић (од 70. минута Малекинушић), Билбија. Тренер: Сергеј Јакировић.

(борац-спорт, фото: ФК Борац/Ведран Шевчук)