Борац ремизирао са Слободом: Црвено-плави доживјели шок на старту, па пропустили шансе за побједу

Фудбалери Борца ремизирали су у Тузли са Слободом резултатом 2:2 у дербију осмог кола м:тел Премијер лиге БиХ.

Повели су домаћи, већ у четвртом минуту, када је грешку младог голмана нашег тима Николе Ћетковића искористио нападач Слободе Џенис Бегановић.

Лоше је Борац дјеловао након тог поготка, у првом полувремену, да би послије 15-минутне паузе игра актуелног шампиона БиХ добила другу, нешто бољу димензију.

Плод такве игре био је изједначујући погодак Марка Јовановића у 56. минуту, да би Борац, након црвеног картона који је у 68. минуту показан Федору Предраговићу, пропустио да искористи још двије стопостотне шансе за евентуални преокрет.

У наредном колу, сљедећег викенда, у Бањалуку долази Широки Бријег.

СЛОБОДА – БОРАЦ 1:1

стријелци: 1:0 Џ. Бегановић (6.), 1:1 Јовановић (56.), стадион: Тушањ, гледалаца: 2000, судија: Лука Билбија (Приједор), жути картони: А. Бегановић, Курталић, Предраговић, Џ. Бегановић (Слобода), Ћорић, Војновић, Закарић, тренер Миљановић (Борац), црвени картон: Федор Предраговић (Слобода, 69. минут).

СЛОБОДА: Буквић, Јусић, Девеџић, А. Бегановић, Хусејиновић (од 86. минута Каришик), Џ. Бегановић, Курталић, Максимовић, Предраговић, Веселиновић (од 61. минута Рамић (од 77. минута Алић)), Мехмедовић (од 61. минута Хасановић). Тренер: Младен Жижовић.

БОРАЦ: Ћетковић, Јовановић, Ћорић, Бегић (од 77. минута Мелег), Молс, Војновић, Субић, Врањеш (од 70. минута Н. Дујаковић), Мораитис (од 70. минута Лукић), Вушуровић, Закарић. Тренер: Немања Миљановић.

(борац-спорт, фото: ФК Борац/Никола Кулага)