Борац ремизирао са руским друголигашем, Цуцин и Вушуровић стријелци за ”црвено-плаве”

Фудбалери Борца ремизирали су са руским друголигашем Акроном из Тољатија резултатом 2:2 у првој контролној утакмици у Анталији.

У првом полувремену, за Борац су наступили: Ћетковић, Субић, Војновић, Дрча, Цуцин, Бркић, Ерић, Чавић, Јовић, Цвијановић и Мораитис, док су поставу у других 45 минута чинили: Павловић, Бошњак, Милојевић, Бегић, Мелег, Кујунџић, Ћорић, Јотић, Ајаз, Вушуровић и Лукић.

Двоструки стријелац за Русе у првом дијелу био је нападач Карим Гираев, који је знао да казни грешке изабраника Немање Миљановића.

Гираев је погађао у 12. и 33. минуту, а између његова два гола поентирао је Борчев новајлија Лука Цуцин, након корнера са десне стране (23. минут).

Борац није искористио стопостотну шансу за други гол у 57. минуту, када је Јово Лукић из идеалне позиције послао лопту поред гола, али се иницијатива исплатила девет минута прије краја.

Још један нови играч у нашем табору, Ферхад Ајаз, шутирао је са лијеве стране, а чувар мреже Акрона је одбио лопту, коју у мрежу поспрема Милан Вушуровић.

Другу утакмицу у Анталији Борац ће одиграти у суботу, 5. фебруара, када ће снаге одмјерити са руским прволигашем Арсеналом из Туле.

(борац-спорт, фото: ФК Борац/Никола Кулага)